שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מפעל פולגת טקסטיל בקרית גת ייסגר

  הסיבה: צבר ההזמנות יספיק עד 10 באפריל. 300 העובדים צפויים לקבל פיצויים מוגדלים של עד 175%. המנכ"ל: סגירת המפעל קשורה בהיחלשות הדולר, התחרות מהמזרח ומחירי הצמר והאנרגיה הגבוהים

  מפעל פולגת טקסטיל בקרית גת ייסגר בחודש הבא לאחר שצבר ההזמנות שלו יספיק רק עד ה-10 באפריל. כך מסר היום (א') מנכ"ל פולגת טקסטיל, יוסי דנציגר.

   

  הנהלת המפעל הגישה היום לבית המשפט בקשה לפירוק המפעל. הבקשה הוגשה בהסכמת ועד העובדים וההסתדרות.

   

  לדברי דנציגר, סגירת המפעל קשורה בהיחלשות הדולר, התחרות מהמזרח ומחירי הצמר והאנרגיה שאינם מאפשרים המשך יצור בדי צמר בישראל. "זהו יום עצוב מאוד", אמר דנציגר, "אך לאחר בחינה מקיפה של מצב השוק, עלויות הייצור בארץ, עליית מחירי הצמר הגולמי והאנרגיה וההשפעה המצטברת של ירידת שער הדולר, הגענו למסקנה כי אין מנוס מלסגור את המפעל".

   

  נציגי המפעל הודיעו בימים האחרונים לנציגי העובדים וההסתדרות כי למפעל נותרו עדיין הזמנות של 3 מיליון שקל בלבד, שאמורים להספיק כאמור לתפעולו עד אמצע אפריל. 

   

  300 עובדיו של המפעל צפויים לקבל פיצויים מוגדלים. שיעור הפיצויים יגיע עד 175% כפי שנקבע בהסכם הקיבוצי שחתמה ההסתדרות עם הנהלת המפעל לפני כ-8 חודשים.

   

  המפעל הוקם בשנת 1961 והוא המפעל הוותיק ביותר בקרית גת. המפעל נמצא בבעלות קבוצת בגיר שבשליטת פימי אחזקות, צביקה בירנבאום ועופר גלבוע. לפני שלוש שנים רכשו השלושה את בגיר גרופ ואת פולגת טקסטיל מחברת כלל ששלטה בבגיר יחד עם חברה תורכית.

   

  מדובר במפעל הטקסטיל השני שנסגר מתחילת השנה בקרית גת. לאחר שבחודש שעבר נסגר מפעל פולגת ג'ינס של היזם אייזיק דבח ו-70 עובדיו שפוטרו זכו אף הם לפיצויים מוגדלים.

   

  יו"ר ההסתדרות, עופר עיני: "צר לי כי התחזיות שלנו שצפו פגיעה בעובדים באזורי פריפריה בגלל ההידרדרות בשער הדולר מתחילות להתממש. אני קורא לממשלה להתעשת ולהתחיל לסייע למפעלים, בייחוד באזורי פריפריה, כדי למנוע הישנות של מקרים דומים. אני מאוד מקווה שזה המפעל הראשון והאחרון שההידרדרות בדולר מאיצה את תהליך סגירתו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים