שתף קטע נבחר

מגלים את "הסוד": הגשמה עצמית בארבעה צעדים

לכולנו יש יעדים וחלמות ולא תמיד אנחנו מצליחים להגשים אותם - לפעמים אנחנו אפילו לא יודעים להגדיר מה הם בדיוק. רוצים לשנות את המצב? כך תשיגו את המטרה שלכם בארבעה צעדים

לכל אחד מאיתנו יש חלומות, שאיפות ויעדים, אבל לא תמיד אנחנו יודעים איך להגיע אליהם, כיצד לגשר בין המצוי לבין הרצוי, ולפעמים אנחנו גם לא באמת יודעים מה אנחנו מצפים מעצמנו.

 

חברת "יוצא מהכלל", העוסקת באימון אישי ועסקי, מקיימת סמינרים בנושא השגת יעדים המתבססים בעיקר על טכניקות מתוך הספר "הסוד". לדבריו של ערן שטרן, מנכ"ל החברה, חלק גדול מן האנשים אינם יודעים מה הם באמת רוצים בחייהם והסדנאות מסייעות להם להיות ממוקדים במטרות. מדבר אליכם? 

 

שלב ראשון: דעו מה אתם רוצים באמת

הקדישו זמן נקי מהפרעות לחשיבה אמיתית, מודעת וממוקדת, ונסו להבין מהו הדבר שאתם רוצים להשיג בחייכם - מהו הדבר שבאמת מרגש אתכם לעשותו? חשוב לא להתפשר, ולבחור ביעד שבאמת מלהיב ומסעיר אתכם.

 

שלב שני: החליטו מה אתם מוכנים לתת בתמורה

לכל החלטה שאנחנו מחליטים יש מחיר, ועל מנת להשיג כל דבר שהוא עלינו להיות מוכנים לשלם את המחיר. המחיר לא חייב להיות דווקא כלכלי - הוא יכול להיות השקעת מאמץ או ויתור על דברים מסויימים. חשוב שתבררו היטב מהו המחיר שעליכם לשלם על מנת להשיג את היעד ואז החליטו שאתם מוכנים לשלם אותו.

 

שימו לב - חשוב לא פחות גם לברר גם את המחיר של להישאר במקום הנוכחי שבו אתם נמצאים. למשל, אנשים שאינם מרוצים ממקום העבודה שלהם, נרתעים מלעזוב אולי כי מפחיד אותם להתאמץ למצוא עבודה אחרת - זה המחיר להשגת היעד שלהם. מצד שני, המחיר של לא להשיגו הוא להמשיך לחיות מתוסכלים וללא סיפוק ממה שהם עושים.

 

שלב שלישי: התכוננו והתכווננו להשגת היעד

זה השלב שבו עלינו להשתמש ביכולות השכליות והאינטלקטואליות שלנו - תפיסה, רצון, דמיון, זיכרון, אינטואיציה ושיקול דעת. באמצעות כל אלו נגלה את הצעד הבא לכיוון היעד - כאן נגלה את היצירתיות שלנו הנדרשת להשגת היעד.

 

שלב רביעי: צאו ופעלו!

זהו שלב הקריטי בתהליך שבלעדיו לא נשיג שום דבר - חייבים לצאת ולפעול צעד אחר צעד לכיוון היעד. נאמר כבר מזמן כי גם מסע בן אלף מילין מתחיל בצעד אחד. הרבה פעמים אנו נעצרים כי איננו יודעים או מכירים את כל הדרך לכיוון היעד שלנו, וחשוב שלא ניתן לחוסר הידיעה הזה לעצור אותנו. אם רק נעשה את הצעד הראשון קדימה, הצעד הבא כבר יופיע לפנינו.

 

אז צאו ופעלו בכיוון היעד שלכם!


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הרבה אנשים לא יודעים מה הם רוצים". ערן שטרן, מנחה הסדנא
צילום: אורלי דיין
לאשה בפייסבוק
מומלצים