שתף קטע נבחר

בגלל הקסאמים: בוטל טקס לציון אספקת גז ממצרים לאשקלון

הטקס היה אמור להתקיים ביום שלישי בהשתתפות ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר התשתיות, שר האוצר ובכירים במשק האנרגיה. לאחר שהשב"כ ערך סיור באזור הוחלט - עקב בעיות מיגון - לבטל את הטקס שהיה אמור להיות בטווח הקסאמים

דרישות מיגון של השב"כ וחשש מקסאמים תרמו לביטולו של טקס לציון אספקת גז טבעי ממצרים לאשקלון, בהשתתפות ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

 

הטקס היה אמור להתקיים ביום שלישי בהשתתפותם של ראש הממשלה, שר התשתיות ושר האוצר, יחד עם בכירים במשק האנרגיה ושוק ההון, בהם גם איש העסקים יוסי מימן, נשיא קבוצת מרחב-אמפל, השותפה בחברה המצרית לאספקת הגז הטבעי EMG. כן היו אמורים להשתתף בטקס יו"ר חברת החשמל, מוטי פרידמן, המנכ"ל היוצא של חברת נתיבי גז, דן ורדי, ויו"ר קצא"א אורן שחור.

 

הגז הטבעי של החברה כבר זורם לחופי ישראל, אך הטקס אמור היה לתת לאירוע אופי ממלכתי ולהדגיש את חשיבות האירוע של הזרמת גז מצרי למשק הישראלי. על פי התוכנית המקורית אמור היה אולמרט לסובב ברז ולפתוח באופן סמלי את המגוף דרכו זורם הגז הטבעי. 

 

בשבוע שעבר, אחרי שהזמנות כבר נשלחו ורבים אישרו את הגעתם, הגיעו אנשי השב"כ והמשטרה לסיור באזור כדי להעריך את הסיכונים באירוע הנמצא בטווח הקסאמים. במשטרה ובשב"כ חששו כי נפילת קסאם בזמן הטקס עלולה לגרום לנפגעים בנפש וכאמור הציבו דרישות מיגון גבוהות, שהמארגנים לא יכלו לעמוד בהן, והחליטו לוותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. הגעתו לאזור מסוכנת
צילום: AP
מומלצים