שתף קטע נבחר

תמיר ספגה בעיטות בישיבה: יש בי צער עמוק

הלילה מתברר כי שרת החינוך, יולי תמיר, ספגה לא רק מהלומות מילוליות מחוץ לישיבת מרכז הרב, אלא גם שתי בעיטות בגבה: "הכאב הפיזי שאני חשה עכשיו הוא שולי. כואבת הרבה יותר התחושה הנפשית הקשה", אמרה ל-ynet. בלשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ביקשו לארגן לו ביקור בישיבת מרכז הרב. בישיבה סירבו

רק שעות לאחר שהותקפה מחוץ לישיבת מרכז הרב בירושלים סיפרה ל-ynet שרת החינוך, יולי תמיר, את מה שחוותה, לאחר שמפגינים בעטו פעמיים בגבה כאשר הגיעה לביקור ניחומים. "הכאב הפיזי שאני חשה עכשיו הוא שולי. כואבת הרבה יותר התחושה הנפשית הקשה", אמרה הלילה (יום ב'). בלשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פנו בבקשה לבקר בישיבה. הפנייה נדונה בהנהגת הישיבה, והמסר ששוגר חזרה היה כי שאין רצון רב לארח את אולמרט. 

 

תמיר נפגשה עם תלמידי הישיבה וצוות המחנכים. חלק מהתלמידים טענו בפני השרה כי הם חשים שהממשלה לא עושה די למגר את הטרור. כשיצאה מהישיבה, התחלפה האווירה הטובה בצעקות גנאי וקריאות נאצה שהפנו לעברה עשרות צעירים. "רוצחת", קראו לעברה, "תסתלקי מפה. זה הכל בגלל השמאל". רב הישיבה התיכונית שהתלווה לתמיר ניסה להרגיע את הקהל, אך ללא הצלחה. השרה הוברחה מהמקום.

 

תמיר: "באתי לנחם ולראות את הזירה בא אירע הרצח. ברגע אחד מצאנו את עצמנו מוקפים בעשרות מתפרעים. הם השתוללו, בעטו וירקו עלי. זה הזכיר לי ימים אפלים". המאבטחים האזרחיים שלה ושוטרים חילצו אותה. גורמים שנכחו במקום ספרו שהמחזה היה מביש וברגעים מסוימים חששו שלא יוכלו לחלץ אותה מהמקום.

 

"יש בי צער עמוק", אמרה הלילה, "שאנשים לא יודעים להבדיל בין ביקור הזדהות לבין ביקור פוליטי". מוקדם יותר אמרה תמיר ל-ynet כי האירוע הזכיר לה את הימים שקדמו לרצח יצחק רבין: ""מצער שיש קהל שלא יודע לשים גבולות. בסך הכל באתי לתת כבוד לנרצחים, ולא לעשות פוליטיקה". מאבטחה האישי נחבט מבקבוק מים שהושלך לעברה, והוא עצר אותו בגופו.

  

בלשכת ראש הממשלה עדיין לא התייאשו לגמרי מהרעיון שאולמרט יבקר בישיבה. לדבריהם, במוצאי שבת שוחחו גורמים בישיבה עם גורם בלשכה. בלשכה חשבו שיהיה נכון לארגן ביקור של ראש הממשלה במקום, משום שהוא מכיר את הישיבה מאז כהונתו כראש עיריית ירושלים. "אנחנו עוד לא אמרנו כן ועוד לא אמרנו לא. נעשות בדיקות, אך ההחלטה טרם התקבלה", אמר גורם בלשכה.

 

באשר למתיחות בין אנשי ישיבת מרכז הרב לראש הממשלה, אמרו כי "לא סוד הוא שיש קרע אידיאולוגי בין ראש הממשלה לישיבה. ראש הממשלה הלך לדרך פוליטית מסוימת, ונוצר קרע. אבל ראש הממשלה ציין גם בפתח ישיבת הממשלה, ששום קרע פוליטי לא צריך להעיב על החום וההערכה שהוא חש לישיבת מרכז הרב, ספינת הדגל של הציונות הדתית. ראש הממשלה חוזר ואומר שבימים האלה צריך לחבק ולחזק ולא להפריד. נבחן את האפשרות לבקר בישיבה למרות הכל ונחליט".

 

גורם המקורב להנהגת הישיבה אמר ל-ynet כי רוח הדברים היא ש"אין התלהבות מהרעיון בכלל". הסיבות, לדבריו, כוללות את הרושם העגום שהותיר ביקורה של שרת החינוך, יולי תמיר; האמונה לפיה אולמרט פועל לחלוקת ירושלים; והעובדה ש"ראש הממשלה אינו נלחם בטרור". עם זאת, הגורם סייג את דבריו ואמר כי "לא התקבלה החלטה רשמית עדיין בנושא, אבל זה מה שמסתמן".

 

בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכאב הנפשי גדול יותר. השרה תמיר
צילום: ירון ברנר
מחלצים את השרה תמיר
צילום: אהרן גץ, hnn.co.il
המהומה מחוץ לישיבת מרכז הרב
צילום: אהרן גץ, hnn.co.il
מומלצים