שתף קטע נבחר

שר השיכון יביא לאישור כ-2,000 דירות בשטחים

הבנייה בהתנחלויות צוברת תאוצה. שר השיכון, זאב בוים, אמר כי בכוונתו להביא לאישור ראש הממשלה בניית כ-2,000 יחידות דיור בהתנחלויות ובמזרח ירושלים. רוב הדירות ייבנו בפסגת זאב ובגבעת זאב: "אני חושב שזה לגיטימי בהחלט", אמר ל-ynet

למרות הסערה שחוללה הודעתו על בניית דירות בגבעת זאב, מתכוון שר הבינוי והשיכון, זאב בוים, להביא לאישור ראש הממשלה בניית כ-2,000 יחידות דיור בשש התנחלויות ביהודה ובשומרון ובירושלים. כך אישר הלילה (יום ב') בשיחה עם ynet.

 

550 יחידות ייבנו באגן האיילות בגבעת זאב, "לחצתי על ראש הממשלה לאשר את הבנייה באגן האיילות, והוא אכן נעתר ואישר", אמר בוים, "אבל זה עוד לא הכל. עד תחילת חודש אפריל אני מתכוון לאשר בנייה של עוד 750 יחידות דיור חדשות בשכונה נוספת בירושלים. הפעם, פסגת זאב. זו שכונה בתוך ירושלים, כך ששם מבחינתי האישור יותר קל מאשר באגן האיילות בגבעת זאב, שהיא התנחלות מחוץ לשטח המוניציפלי של ירושלים".


גבעת זאב עומדת לגדול מאוד (צילום: AP) 

 

בנוסף לזה, מתכוון בוים לאשר עוד שלושה מכרזים ובהם כ-360 יחידות דיור בשכונת הר חומה, "זאת בנוסף ל-307 יחידות הדיור שכבר אושרו ועוררו את כעסה של מזכירת המדינה האמריקנית רייס", ציין שר הבינוי והשיכון.

 

בוים הוסיף: "אני מכיר היטב את האישור שנתן שר הביטחון אהוד ברק לבניית בתים בשש ההתנחלויות ביהודה ובשומרון. הוא הריבון בשטח, הוא המאשר. אני, כמשרד השיכון מוציא את המכרזים לביצוע. בסך הכל, עם פסגת זאב ועם הר חומה נבנה כ-1,600 יחידות דיור חדשות. בנוסף נבנה עשרות בתים למפוני נצרים שחיים בקרוואנים בשכונת נוימן באריאל, כמה עשרות בתים בשכונה 7 במעלה אדומים, 52 יחידות דיור נבנה באלקנה במקום האשקוביות שיש שם היום ועוד 80 יחידות דיור ייבנו בגבעת הזית ובגבעת הדגן באפרת. בימים הקרובים, אביא פרויקטים אלו לאישור ראש הממשלה".

 

הפלסטינים זועמים על הבנייה. בכיר צוות המשא ומתן, סאיב עריקאת, גינה את הרחבת ההתנחלויות, ואמר כי הן פוגעות במאמצי השלום, הנתונים בלאו הכי בקשיים. "מדוע מתעקשת ישראל לעשות את זה ולהשפיל את אבו מאזן בפני הציבור הפלסטיני?", שאל.

 

בוים דחה את הביקורת: "אני לא מתרגש מהטענות שלהם. זאת לא חדשה. אם זה היה תלוי בפלסטינים, אז גם גילה, רמת אשכול ותלפיות מזרח לא היו קמות. על-פי תפיסת עולמי וגם על-פי מצע תנועת קדימה, אנו אמורים להחזיק בגושי ההתנחלויות. אנחנו לא מרצ שמדברים על חזרה לגבולות 67'. אז בנינו ונמשיך לבנות באריאל, במעלה אדומים ובאפרת. אני חושב שזה לגיטימי בהחלט".

 

האם תוכניות הבנייה של שר הביטחון, אהוד ברק, שפורסמו לראשונה ב-ynet, ושל שר השיכון, מתואמות עם ראש הממשלה? על כך מגיבים גורמים מדיניים בירושלים: "חזקה על שר הבינוי והשיכון ושר הביטחון שיפעלו על-פי ההנחיות והנוהל של ראש הממשלה בנושאים אלה. כל פרויקט ייבחן בוודאי לגופו על-ידי ראש הממשלה, כפי שקרה עתה כשאושרו מאות יחידות הדיור לבנייה באגן האיילות. נשקול את הבנייה בכל מקום ומקום לגופו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר השיכון, זאב בוים
צילום: גיל יוחנן
גבעת זאב
צילום: רויטרס
מומלצים