שתף קטע נבחר

בריטניה אסרה על כניסתו של פייגלין לתחומה

אחרי שבריטניה אסרה על כניסתם של קצינים בכירים לשטחה, כעת מתברר שלרשימה "המכובדת" הצטרף גם פעיל הימין משה פייגלין. במכתב תגובה השיב פייגלין לאנגלים: "היות וטרוריסטים בעלי שם דווקא מתקבלים אצלכם בברכה, אני מבין שמדיניותכם היא עידוד ותמיכה בטרור"

אחרי שקצינים בכירים בצה"ל לא הורשו להיכנס לבריטניה, כעת מגיע גם תורה של דמות פוליטית ישראלית לזכות ב"איסור הנכסף": איש הליכוד והימין, משה פייגלין, קיבל לאחרונה מכתב ממשרד הפנים באנגליה המודיע לו כי כניסתו אסורה למדינה.

 

 

במכתב מדווח פייגלין כי נוכח התבטאויותיו בעבר וקריאותיו לצאת למלחמה בפלסטינים, החליטה שרת הפנים של בריטניה להודיעו כי הוא מורחק מבריטניה. "נוכחותך פה אינה תורמת לטובת הציבור", נאמר במכתב. משרד הפנים הבריטי אף מזכיר מהתבטאויות של פייגלין, בהן קרא למלחמה בפלסטינים וטען ש"מוחמד אכזר ורמאי". 

 

פייגלין, שאמנם הורשע בעבר על פעילותו בתנועת "זו ארצנו" בעבירת המרדה ובפרסום דבר המרדה, סבר בתחילה שמדובר בבדיחה או במסמך מזויף ולא התייחס אליו, אלא שכעבור זמן מה פנה אליו עיתונאי אנגלי

והודיע לו כי המכתב אמין ואכן נאסרה כניסתו. 

 

בתגובה למכתב, שיגר פייגלין תגובה לממשלת בריטניה בה הבהיר כי לא ביקש להגיע למדינה ולא היו לו שום תוכניות כאלה. עם זאת, הוא הוסיף: "ראוי להתחקות אחר הסיבות ליוזמה המוזרה הזו כלפי אישיות פוליטית בישראל, יוזמה המהווה חולייה נוספת בהתערבות האירופאית בענייניה הפנימיים של ישראל... היות וטרוריסטים בעלי שם, כמו איש החיזבאללה איברהים מוסאווי - דווקא מתקבלים אצלכם בברכה, אני מבין שמדיניותכם היא עידוד ותמיכה בטרור".

 

בהמשך המכתב מוסיף פייגלין לתקוף את ממשלת בריטניה: "במצב המוסרי אליו הידרדרה אומתכם, לא נותר לי אלא לראות במכתבכם מחמאה גדולה. אינני ראוי לכבוד שנתתם לי, כבוד הכולל אותי ברשימה מכובדת של אישים כמנחם

בגין בעבר – וקצינים בכירים בצה"ל בהווה".

 

את מכתבו מסיים פייגלין בעקיצה: "בכיוון אליו אתם מידרדרים, נראה לי כי אם ארצה להגיע לאנגליה בעתיד אצטרך להגיש את בקשתי בשפתכם הרשמית, כלומר בערבית".

 

משגרירות בריטניה נמסר בתגובה: "בהחלטתו להרחיק אנשים מבריטניה משרד הפנים משתמש במידע שהגיע אליו ממחלקותיו השונות. הממשלה הבריטית אוספת מידע על אנשים שהציגו התנהגות בלתי מקובלת, והדבר עשוי להוביל להרחקתו של אדם מסוים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. לומד ערבית?
צילום: ירון ברנר
מומלצים