שתף קטע נבחר

טייבה: התפטר ראש העיר שמינה שר הפנים

שלמה טוויזר, מפקד כלא באר שבע לשעבר, מונה על ידי משרד הפנים לעמוד בראש עיריית טייבה, לאחר שזו נקלעה לקשיים. בעקבות מחלוקת בינו לבין אבנר כהן, ששימש כנאמן על ענייניה הכספיים של העירייה, הודיע טוויזר על התפטרותו

יושב ראש הוועדה הממונה בטייבה, שלמה טוויזר, התפטר היום (יום ב') מתפקידו בעקבות מחלוקת בינו לבין אבנר כהן, ששימש כנאמן על ענייניה הכספיים של העירייה. שר הפנים, מאיר שטרית, טרם מינה מחליף לטוויזר, ששימש כראש העיר בפועל בשמונת החודשים האחרונים.

 

טוויזר, שהיה בעברו מפקד כלא באר-שבע ואף פעיל מטעם "ישראל ביתנו", מונה לתפקידו לאחר שעירית טייבה נקלעה לקשיים כלכליים, כשלים ניהוליים והלינה את שכר עובדיה, מה שהביא להדחת ראש העיריה. כבר עם מינויו של טוויזר, נרשמו חיכוכים רבים בינו לבין תושבי העיר, שכמה מהם אף איימו על חייו. תושבים רבים יצאו להפגין נגד מינויו, וכמה מהם אף הציתו את משרדי העיריה.

 

בינו לבין אבנר כהן, שסייע לו בשיקום העיר, נוצרה מתיחות ששיאה היה לפני כשבועיים. כהן, המשמש כממונה על הכספים מטעם משרד הפנים, הודיע בשבוע שעבר לטוויזר כי הוא מודח מתפקידו. למרות הודעת הפיטורין, היו שטענו כי היא כלל אינה תקפה וכי לכהן אין סמכות בנושא.

 

טוויזר שוחח עם ynet אחרי הודעת הפיטורין וטען כי הודעתו של כהן אינה משפיעה על פעילותו. "כל עוד לא קיבלתי הודעה רשמית משר הפנים מאיר שטרית, על הפסקת תפקידי, אני בתפקיד ומבחינתי הכול ממשיך כרגיל", אמר. "לאבנר כהן יש בעיות עם עצמו ולא איתי, והודעתו כלל אינה ראויה לתגובה".

  

מינויו של טוויזר זכה בזמנו להתנגדות רבה בטייבה. תושב העיר, ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), אמר ל-ynet: "המחשבה שמנהל כלא ינהל יישוב ערבי, ועוד כשמדובר בנציגו של ליברמן, היא מחשבה חולנית. תארו לעצמכם מינוי הפוך של איש הג'יהאד האיסלאמי לראשות כוכב יאיר או לרעננה?"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טוויזר. שנוי במחלוקת
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים