שתף קטע נבחר

צדיק אחד נגד 100 כופרים

"הרבי מלובאוויטש ייחס משמעות אדירה לקידוש החומר. כמי שאמון על משנתו אני לא רואה פסול בלהגיע לטלוויזיה ולהראות שיש חרדים נחמדים שיודעים כמה דברים". מוני אנדר, חסיד חב"ד אורגינל, התמודד נגד 100 כופרים. לשם שמיים, כמובן

אז מי אמר שאין חרדים בפריים-טיים? אחרי "מרחק נגיעה" ו"החצר" קבלו הפעם חרדי אמיתי אצלכם בסלון: מוני אנדר, חסיד חב"ד, ישתתף הערב (21:00, ערוץ 2) בתוכנית הטלוויזיה "אחד נגד 100", וינסה להפיל בזה אחר זה את המתמודדים מולו. מה שהתחיל בניסיון של מפיקי השעשועון לארגן קבוצת שליחים חב"דניקים מחו"ל שיהיו בין ה-100, נגמר בתושב כפר חב"ד אחד שהצליח לגרום לאברי גלעד לשאוג: "הוא יודע הכל".

 

מוני אנדר (28), נשוי ואב לשתי בנות, הוא מוסמך לרבנות ומכהן כסגן דובר חב"ד. ב"רשת" מספרים על אדם בעל ידע אדיר ופתיחות יוצאת דופן ("שירת בצבא כחובש קרבי ביחידה 669"). אנדר כמובן מצטנע ומכחיש כי הוא "חכם יותר מאחרים" ("הלכתי על זה רק כדי לראות מה אני שווה במבחן ידע כללי"), אך הרושם שהותיר אחריו הוא מבחינתו ההצלחה הגדולה.  

 

"הגיע הזמן שאנשים יראו קצת חרדים בטלוויזיה, ולא רק בהקשר של גניבת 240 מיליון שקל ואלימות כזו או אחרת", הוא מסביר בשיחה עם ynet, "הרבי מלובאוויטש ייחס משמעות אדירה לקידוש החומר ולניצול כל מה שהקב"ה ברא בעולמו לקדושה. כמי שאמון על משנה זו אני לא רואה שום פסול בלהגיע לטלוויזיה ולהראות שם שיש חרדים נחמדים ומחייכים שיודעים דברים". אנדר סבור כי "בעידן שבו החלטות הרות גורל נקבעות לפי המדיום הטלוויזיוני - ניתן 'על הדרך' גם לשבור כמה סטיגמות ולהוציא אותם מהעולם".

  

המתמודד החרדי מספר כי לא רק עצם ההשתתפות שירתה את המטרה: "חוץ מהשאלות גם מדברים איתך המון – לפני באמצע ואחרי. מבחינתי זו הייתה הזדמנות פז להגיע לפריים-טיים ולהסביר מה זה אומר להיות חב"דניק בישראל בשנת 2008". גם על הפרומו ששודר בערוץ 2 בימים האחרונים יש לו מה לומר: "אני ממש לא מסכים עם הקביעה שאני צדיק ושכל ה-100 שמולי הם כופרים. כל יהודי הוא יהודי קדוש, ואין שום הבדל בין יהודי אחד למשנהו, אבל אני מבין שבתחרות על הרייטינג יש צורך גדול לשווק כך את התכנית".

 

ומה יקרה אם בסביבה החרדית יגלו כי השתתף בתכנית טלוויזיה? "אני לא חושש מהתגובות בתוך הקהילה. אם זה יפעל איזושהי פעולה חיובית על יהודי אחד שיצפה בתוכנית - זה יותר חשוב לי מאלף צווחנים בכפר חב"ד או בירושלים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים