שתף קטע נבחר

בנו של עובדיה יוסף: לקיים באויב מידה נגד מידה

פחות מיממה אחרי הפרסומים על ההיתר ההלכתי לפגוע בערבים, שורה של רבני ימין מפרסמים כרוז שבו נכתב: "כל אחד נדרש לתאר מה האויב זומם ולקיים בו מידה כנגד מידה". בין החותמים: בנו של מנהיגה הרוחני של ש"ס. הרבנים מכחישים כי קראו להפר חוק

"כל אחד ואחד נדרש לתאר לעצמו את מה שהאויב זומם לעשות לנו ולקיים בו מידה כנגד מידה - 'אל תרחם עליהם כי לא ירחמו עליך'" - כך נכתב בכרוז החתום על ידי שורה של רבנים וביניהם בנו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף. הכרוז פורסם היום (ד') בירושלים ובכמה ישובים ביהודה ושומרון.

 

המתיחות שאחרי הפיגוע:

 

הכרוז, תחת הכותרת "גילוי דעת תורה", נכתב כתגובה לפיגוע בישיבת מרכז הרב. הוא חתום על ידי שורה של רבנים המזוהים עם הימין הקיצוני וביניהם הרב יעקב יוסף, שכיהן בעבר כחבר כנסת מטעם ש"ס.  


"לקיים באויב מידה כנגד מידה" (צילום: גיל יוחנן)

 

למרות המסר הלוחמני לפיו יש צורך לקיים "מידה כנגד מידה", דוד דרוקמן, רבה של קריית מוצקין, שחתום על המסמך הדגיש בשיחה עם ynet כי אין בו קריאה לגילוי אלימות המוניים: "בשום פנים ואופן אין הכוונה שמאן דהוא יטול את החוק בידיים ויצור אנרכיה".

 

"זה דבר שהוא מובן מאליו מכל היבט ומכל דין. כוונתנו לא הייתה הכוונה למובן המצומצם שחוגי השמאל רוצים להבין, אלא הייתה כאן קריאה פשוטה בעיקר לבחירה בעבודה עברית ולהעסקת יהודים", ציין הרב דרוקמן והוסיף כי "כולם מבינים שכדי שקולנו יישמע אנחנו חייבים לצאת בהתבטאויות שניתנות לפרושים שונים, והדבר הוכח בעבר. רק כך יכול הציבור היהודי כולו לשמוע את הדברים. בשום פנים ואופן לא הייתה כוונה ללקיחת החוק לידיים".

 

מרבית הכרוז עוסק בהתקפה חריפה על הממשלה: "שלטון יהודי מתוקן צריך לנהוג על פי

הכלל היסודי שנפסק בשולחן ערוך שאסור לוותר לגויים שבאים לפגוע ביהודים או ברכוש יהודי, שכן כל חולשה מזמינה אלימות ורצחנות נוספת".

 

הרבנים קוראים גם להנהגה הישראלית לצאת למלחמה. "הנהגה יהודית אמיתי יודעת להוציא את העם למלחמה מתוך הכרה של צדק במלחמה באויבי ישראל שהם אויבי ה' שבאים לפגוע בבני בכורי ישראל ולגזול את נחלת ה'", נכתב בכרוז.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
כרזת נקמה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים