שתף קטע נבחר

זירת הקניות

המאבק נגד המלון בתמנע מקבל פסקול

היוצר יאיר דלאל גייס אמנים כמו קובי אוז, דן תורן, סי היימן, דודי לוי ואריאל הורוביץ להקלטת שיר מיוחד שיתמוך במאבק הפעילים נגד הקמת מתחם המלונות בעמק ססגון שבאזור תמנע. "אחרי הפוליטיקאים והפרופסורים, עכשיו התור שלנו - האמנים", אמר דלאל

עד כה כלל המאבק נגד הקמת המלון בעמק ססגון באזור תמנע דיונים בכנסת והפגנות בשטח. מהשבוע הבא יקבל המאבק גם פסקול: שורת אמנים ידועים בינהם קובי אוז, דן תורן, סי היימן, דודי לוי, יאיר דלאל ואריאל הורוביץ התגייסו לאחרונה למאבק והקליטו יחד שיר משותף כדי להעלות את המודעות לנושא.   

 

הרעיון נולד בראשו של האמן יאיר דלאל, תושב האזור לשעבר, ששמע על תוכניות הנדל"ן המתוכננות בתמנע וחש כי אינו יכול לעמוד מנגד. במכתב ששיגר לאמנים ויוצרים רבים סיפר דלאל כי "בתור מי שגר שנים רבות בערבה ומקבל מנופי המדבר המון השראה ליצירתי, אני קורא לכם לעזרה דחופה בהצלת עמק ססגון...".


כאן עתיד לקום המלון. עמק ססגון (צילום: אריאל אימרמן) 

 

במכתבו מכנה דלאל את המלון העתידי "מתחם מלונות בנוסח לאס–וגאס" ומוסיף כי "לטובת המאבק גויסו כ-30 אלף חתימות של אזרחים, פוליטיקאים, אנשי רוח ופרופסורים חשובים. עכשיו התור שלנו – האמנים".

 

ההתגייסות להקלטת השיר הייתה גדולה והפרויקט המוזיקלי זכה גם לחסות של עמותת "אדם טבע ודין" והחברה להגנת הטבע. החל מהשבוע הבא יושמע השיר בתחנות הרדיו.

 

"נפגש בעמק ססגון" / מילים ולחן: יאיר דלאל 

 

"הזמן כמו עמד מלכת

 

השחר הפציע, ניצנץ כוכב אחרון

 

נפגשנו בעמק ססגון

 

את עיניך הטובות כבר ראיתי

 

ראיתי בלילה הראשון

 

בו היינו בעמק ססגון

 

החול והצבע, האור הקדום

 

כמו ביום הבריאה הראשון

 

נפגשנו בעמק ססגון

 

אל תוך המדבר ניסחף

 

הרחק מבתי מלון ושאון

 

נשכב על החול הקדמון

 

ניפגש שוב בעמק ססגון

 

אז בואי איתי לאט לאט

 

בתוך השקט הזה

 

שנותר כמעט אחרון

 

ניפגש בעמק ססגון.

 

ערן שפירא, תושב האזור וממובילי המאבק כנגד המלון, בירך על התוספת המוזיקלית למאבק. "אני זוכר שיאיר דלאל צלצל. דיברנו על המאבק והוא שאל אותי: 'ערן, מה עושים?'.

אמרתי לו שהמוסיקה היא הנשק שלו, וכך זה החל". שפירא טוען כי המאבק, שהחל מפעילותם של כעשרה תושבי הקיבוצים באזור, תופס כיום צביון של מאבק חברתי כולל. "ישנה תחושה שהמאבק שלנו הופך להיות סמל למאבק על השטחים הפתוחים בישראל. ישנה הרגשה שהדברים נמצאים יותר ויותר בידיים של האזרחים ושיש פה קריאה למעורבות חברתית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השראה מנופי המדבר. דלאל
צילום: עוז מועלם
התגייס. קובי אוז
צילום: עוז מועלם
מומלצים