שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בבואכם לאורגיה, השאירו את הגרביים בחוץ
  בחילופי זוגות ובאורגיות בעצם יש הפרת כלל הבלעדיות המינית, גם אם אין בהם הפרה של כללי הנאמנות ואין בהם שקר. סרט שישודר הלילה בערוץ 8 מתמקד בבעל ואשה המתכוננים לקראת מסיבה שובבה. האם זה סוג של פתרון למניעת בגידה?
  בשנת 1971 פרסם רוברט בל ספר על סטיות חברתיות. מבוא תיאורטי, ואחר כך דוגמאות לסטיות שונות. הפרק הראשון מיד אחרי המבוא, כמעט 40 עמודים, מוקדש לסטייה אחת. מי רוצה לנחש איזו?

   

  אני שומעת ניחושים, כמו שניחשתי אני - הומוסקסואליות, סקס אוראלי, סקס אנאלי. מוכרח להיות אחד מהשלושה, אולי סאדו-מאזוכיזם.

   

  זהו, שלא. הסטייה הראשונה בספר ההוא, מציין פרופ' נחמן בן-יהודה, ראש הפקולטה לסוציולוגיה באוניברסיטה העברית, היא סקס לפני הנישואים. ואנחנו מדברים על ארצות הברית של שנת 1971, אחרי שנות ה-60 העליזות, לא על איראן.

   

  סטייה, מסביר פרופ' בן-יהודה בתשובה לשאלה,"היא מושג מאוד יחסי. תופעות שנחשבו בעבר סטיות עכשיו לא נחשבות כאלה. המהות של הסטייה אינה בהתנהגות עצמה, אלא בתגובה החברתית להתנהגות", הוא מוסיף, ומציין שגם ההומוסקסואליות כנראה בדרך החוצה, "ואולי בעוד 40 שנה יגידו איזה משוגעים היינו". לפעמים, קורה גם להפך: עד 1910 כל הסמים היו חוקיים, ועכשיו כמעט כל הסמים אינם חוקיים.

   

  ייתכן שגם אורגיות היו נורמטיביות ביוון העתיקה, לא רק בקרב האצולה. בימינו, אורגיות וחילופי זוגות נחשבות סטיות חברתיות. "הנישואים נועדו להבטיח, או לשמר, בלעדיות מינית", מסביר פרופ' בן-יהודה. "ברגע שמפירים את הבלעדיות הזאת מסתכנים בסטיגמה". בחילופי זוגות ובאורגיות בעצם יש הפרת כלל הבלעדיות המינית, גם אם אין בהם הפרה של כללי הנאמנות ואין בהם שקר. ככל שאנחנו נראים מתירנים, פרופ' בן-יהודה אומר שרק בין אחוז אחד לשלושה אחוזים מהזוגות הנשואים בישראל עוסקים בחילופי זוגות.

   

  מה קורה שם, בעצם? סרט תיעודי מבדר ומאלף שישודר הלילה בערוץ 8 של HOT, "אורגיה", מאפשר לנו הצצה לאורגיה וחשיפה לתובנות מפי העוסקים בכך, בלי שנצטרך להתגנב למועדון חילופי זוגות.

   

  הסרט מתמקד בזוג שעומד לארח בביתו אורגיה, מראים אותם מכינים את הבית ואת עצמם, ובמקביל משבצים ראיונות איתם כשהם עטויים מסיכות ולעומתם - ראיונות עם אנשים "רגילים".

   

  בפתיחת הסרט אומרת האשה: "אנשים יחשבו שאנחנו מוזרים ומנהלים מערכת יחסים מוזרה של סקס עם אחרים, אבל מבחינתי זה דבר טבעי".

   

  ההכנות מתחילות כשבועיים לפני המסיבה. מתקשרים לחברים, לאלה שלרוב באים למסיבות. אחר כך יש הכנות כלליות, מזיזים רהיטים, מכינים כיבוד. ההבדל היחידי, לדבריהם, הוא חדרי השינה: יוצרים "אזור משחק" על ידי הצמדת שתי מיטות זוגיות. המצלמה עוקבת אחרי הבעל, שמארגן את אזורי המשחק, מקפיד לשתול בכל מקום צרורות קונדומים, שלא יחסר. האשה בינתיים מכינה את הארוחה, המבוססת על מעוררי-חשק כגון שבלולים וצדפות, כשלמנה העיקרית יש סלמון בשום וטימין עם ירקות בצד.

   

  על המיטה היו בין 10 ל-12, והשאר עמדו מסביב

  "במסיבה האחרונה היו 27 אנשים בחדר אחד", אומר הבעל. "על המיטה היו בין 10 ל-12, והשאר עמדו מסביב. חלקם נשענו על המראה, שהיו צריכים לנקות אותה אחר כך בגלל כל הגופות המזיעים". אחר כך מראים אותו שואל כסא מהשכנים הטובים.


  חגיגה נחמדת. שבלולים ומסיכות חתולים, וציץ מציץ (הצילומים מתוך הסרט)

   

   

  האשה אומרת: "זו מסיבה רגילה שבה האורחים מגיעים, משוחחים, שותים משהו, מכירים כמו בכל מסיבה אחרת. לאט לאט אנשים עולים לקומה השנייה, ואז מתחיל הקטע היותר שובב". היא מתארת קטע שהיה עבורה ארוטי במיוחד: "בן הזוג כיסה את עיניי והיו שני אורחים בחדר, שני אורחים גברים. אני לא יודעת כמה היו שם אבל כולם נגעו בי בעדינות, עיסו אותי. זה היה מדהים, לא ידעתי כמה ידיים נוגעות בי בכל רגע נתון". היא אומרת שהיא מוכנה להתנשק רק עם בעלה, אולי עם נשים אחרות, אבל לא עם גברים זרים. "נשיקות עם זרים אינן ארוטיות בעיניי, ואני נוטה לא לעשות זאת. אני חושבת שסקס עם אנשים אחרים זה שחרור גופני, בעוד שנשיקה היא שחרור רגשי", היא מסבירה.

   

  שלוש קוזינות יושבות על ספה ומדברות על אורגיה. "אני אחשוש להתפשט", אומרת אחת מהן. אחרת אומרת: "בטח אגעל מכל הגברים. בטח יש שם אנשים שמנים ומזיעים, עם כרס גדולה, מתנשפים כמו חזירים".

   

  כשרואים את בני הזוג בהכנות, מבינים שלפחות במקרה שלהם, התיאור הזה לגמרי מוטעה. האשה, בהחלט חטובה, מתכוננת ארוכות, טובלת באמבטיה ומתגלחת. "חשוב לנו להיות בכושר, אנחנו הולכים למכון. אנחנו אוהבים להיות אטרקטיביים. חשוב לנו להיות מטופחים. יש נשים שמגלחות הכל, ויש נשים שאוהבות להשאיר קצת שיער, יש כאלה שלא מתגלחות בכלל", היא מפרטת את מנהגי התסרוקת התחתית. גם הבעל מסבן ומגלח את אזור המפשעה וגוזם קמעה את תלתלי החזה.


  הבעל גוזם את תלתלי החזה

   

   

  "זאת קינאה ברמה אחרת. חוויה חוץ-גופית"

  לדבריהם, בין המוזמנים יש בני 20 ומשהו עד 40 ומשהו, בעלי מקצועות חופשיים. רובם זוגות, אבל יש גם רווקים. בהתחלה יש קינאה, מודה הבעל. "אני לא אומר שאף פעם לא קינאתי, אלא שזאת קינאה ברמה אחרת. אני נהנה מזה, זו כמעט חוויה חוץ-גופית, שאני מדמיין את עצמי שם, אבל יש אנשים שלא חושבים כמוני. בהתחלה פחדתי, מה יהיה אם בת זוגי תמצא מישהו טוב ממני... אבל אחרי שחוצים את הקו אפשר רק להתקדם. קשה מאוד לחזור למה שהאנשים קוראים 'ההתנהגות הרגילה בחברה'".


  בודקים הזנב של מי הכי רפוי

   

   

  הנושא של המסיבה הפעם הוא חתולים. היו להם כבר מסיבות של אחיות רחמניות, מסיבות מדים, מסיבות לינז'רי. "זה מכניס את האנשים לאווירה משועשעת כבר מהבית. כשהם מגיעים זה תמיד מצחיק. בודקים הזנב של מי הכי רפוי".

   

  אגב זנב רפוי, יש כמובן גם חרדת ביצוע, ואם לשפוט לפי דברי האשה, החרדה די מוצדקת: יש די הרבה מקרים שבפעם הראשונה, בגלל המתח, לא ממש עומד. אבל לרוב זה מסתדר אחר כך.

   

  "אני חושבת שהרבה אנשים מנהלים רומנים ושוכבים עם אחרים מפני שהם משתעממים ממה שקורה בבית שלהם", אומרת האשה, ואולי מציעה כאן סוג של פתרון מופרע לבעיית הבגידות. "זה לא שאנחנו משתעממים זה מזה, אבל יש לנו הזדמנויות להתנסות, לכן אין פיתוי".

   

  ליטוש אחרון לפני שמגיעים האורחים: האשה מכינה צלחת גבינות, הבעל מספר שהשעות שלפני המסיבה מלאות ריגוש. הוא מתלבש, ולסיום מציע טיפ חשוב, למי שמתכוון לנסות: "לא לגרוב גרביים, כי קשה מאוד למצוא את שניהם בסוף הערב. אין דבר גרוע יותר מלהתרוצץ ולחפש את הגרביים שלך".

   

  • הסרט "אורגיה" משודר בערוץ 8 של HOT ב-12.3 בשעה 22:35. מתאים למבוגרים בלבד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המארחים. "אנשים יחשבו שאנחנו מוזרים" (באדיבות ערוץ 8)
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים