שתף קטע נבחר

גברים, כך אתם הופכים אותנו לקרירות מינית

האישה שלך אדישה ולא מגיבה במיטה? רוב הסיכויים שאתה הפכת אותה לכזו. הנה הדרכים שבהן גברים מייבשים את החשק המיני שלנו (ואחר כך עוד בוכים שאנחנו קרירות)

נכון שיש נשים שסובלות מקרירות מינית כתוצאה מטראומה, נכון גם שיש נשים עם בעיה בדימוי הגוף, חשק מיני נמוך, או בעיה בהתעוררות המינית. אבל יש הרבה יותר נשים בריאות, עם חשק מיני נורמלי, שהגברים קוראים להן "קרירות" או "פריג'ידיות‭."‬ "קרירה מינית, או פריג'ידית, הן תוויות שגברים מדביקים לנשים שאינן עונות על ציפיותיהם המיניות" – אומרת ד"ר רבקה נרדי, סופרת ומטפלת אישית וזוגית, מחברת הספר "נשים חסרות מנוח‭."‬ חלק מהסיבות לכך הן חוסר מודעות, או חוסר רצון לקבל את השוני בין גברים ונשים, בתחום המיני.

 

"המונח החברתי של חשק מיני, כמו הרבה מאוד מונחים חברתיים אחרים, נקבע על פי הסטנדרט הגברי", אומרת ד"ר רונית אלוני, מטפלת מינית מוסמכת, בעלת קליניקה לטיפול מיני ולטיפולי סרוגייט. "החשק המיני של נשים, במיוחד במערכות יחסים ארוכות, מתבטא בצורה שונה מאשר אצל גברים‭."‬ אז הנה כמה התנהגויות גבריות אופייניות, שמוציאות לנו את החשק וגורמות לנו להיתפס בעיניהם כקרירות מינית:

 

‭.1‬ כי אתה רוצה את זה בתדירות שונה ממנה

כשגבר רוצה מין בתדירות הרבה יותר גבוהה מהאישה, או בדרכים "מגוונות" שאינן עונות על טעמה – היא הופכת לקרירה מינית בעיניו, ו"לכי תוכיחי אחרת‭,"‬ אומרת ד"ר נרדי. "הגבר, מבחינתו, לא נותן את דעתו על המניעים העמוקים יותר שלו, שבגללם הוא צורך מין בתדירות כה גבוהה, או בסגנון ההופך את האישה לחפץ מיני. הוא חי בהזדהות מלאה עם הדימוי של 'גבר גבר'. בפועל זה סיפור הרבה יותר מורכב. גברים רבים צורכים מין במקום חום אנושי ואינטימיות".

 

2. כי אתה בא אליה בדרישות ובתביעות

בנוסף לחוסר המודעות של חלק מהגברים לעצמם (עיינו סעיף 1),‬ חלקם גם אינם מודעים לכך שהלחץ שהם מפעילים על האישה - שכולל ביקורת, תביעות והאשמות - רק מחמיר את הבעיה: כי לחץ וחשק מיני לא הולכים ביחד. ד"ר נרדי: "נשים למדו לפתח שיטות שונות כדי להתחמק מגבר תובעני. שיטות ההתחמקות שלהן זכו לכינויי גנאי, כולל התווית של 'קרירה מינית‭,'‬ שמטרתה להשפיל את האשה ו'לשכנע' אותה 'לחזור למוטב' – כלומר, לספק את צורכי הגבר, בלי קשר להתנהגותו אליה‭."‬

 

‭.3‬ כי אתה לא משקיע במשחק המקדים

ד"ר אלוני: "אצל נשים החשק המיני הרבה פעמים מתעורר תוך כדי יחסי המין עצמם ולא באופן אקראי.בהנחה שהקשר הזוגי טוב וקיימת גם משיכה מינית, כשבן הזוג משקיע במשחק מקדים ובצורות מגע שבת הזוג אוהבת, היא תתעורר מינית תוך כדי. זה תקין לחלוטין שלא היה לה שום חשק או מחשבה על מין דקה לפני שהתחילו. אם היא לא תתעורר כשכל התנאים האלה קיימים, רק אז צריך לבדוק מה קרה לחשק המיני שלה.

 

"התפקיד שלנו כנשים", מוסיפה ד"ר אלוני, "הוא ללמד אותם איך החשק המיני שלנו פועל. למה הם יכולים לצפות ממך, ומה חבל שהם יצפו, כי הם יתאכזבו. יש גברים שנכנסים למיטה עם בת הזוג שלהם, נוגעים בה שתי נגיעות, וברגע שהם מרגישים שהנרתיק שלה רטוב, הם חושבים שהיא כבר מוכנה לקיים יחסי מין. הם לא מבינים שהיא עוד בכלל לא בקטע. החשק המיני שלה לא קשור למידת הרטיבות שלה. אני רואה נשים בשנות השלושים והארבעים לחייהן, שנשואות 15 שנה, והבעלים בוכים שהן פריג'ידיות בשעה שהן בכלל לא".

 

4. כי אתה נוגע בה רק כשאתה רוצה סקס  

יש גברים שכל אקט של מגע או קרבה פיזית אמור, מבחינתם, להוביל ליחסי מין. חשוב שגברים ילמדו ליהנות ממגע פיזי שאין לו שום מטרה, חוץ מקרבה: מסאז' הדדי בסוף יום עבודה, ליטופים וחיבוקים, או נשיקה חמה ואוהבת. אם הגבר ילמד ליהנות ממגע פיזי בלי ללחוץ על מין, תרגיש בת זוגו נינוחה יותר בחברתו, ותהיה פתוחה יותר למגעו. הוא עוד עשוי למצוא את עצמו מופתע כאשר מתוך הנינוחות הזאת, היא עצמה עשויה ליזום את המין.

 

‭.5‬ כי אתה מתייחס לפורנוגרפיה יותר מאשר אליה

הצפייה של גברים בפורנו יכולה לצנן נשים מכמה סיבות, אומרת ד"ר אלוני: למשל, זה גורם להן להרגיש שהוא מעדיף את הפורנו עליהן. "זה פוגע בדימוי העצמי של האישה‭,"‬ אומרת אלוני, "כי הוא מסתכל על כל מיני נשים משופצות ומגולחות, והיא לעולם לא תהיה כזאת. זה יוצר לה תחרות לא הוגנת. בנוסף, את שחקנית הפורנו לא צריך 'לחמם‭.'‬ היא מתגרה צ'יקלצ'ק, וזה מה שהוא רוצה. בת זוגו, לעומת זאת, זקוקה לו שישקיע בה כדי שהיא תתגרה. אז יש פה תחרות לא הוגנת, שנשים מרגישות מסורסות בגללה".

 

‬אז אולי אי אפשר לדרוש מגברים שיפסיקו לצפות בפורנוגרפיה, אבל אפשר לגרום להם לשנות את הרגלי הצפייה שלהם. אפשר לבקש מבן הזוג שלא יצפה בפורנו בנוכחותך, ובשום אופן לא על חשבון הזמן האינטימי שלכם.

 

‬וגם בגלל שאתה לא עוזר בבית

ברוב הבתים שבהם לשני בני הזוג יש קריירה, עדיין אין חלוקה שווה בין גברים לנשים במטלות הבית. נשים חיות בתחושה שמרבית המעמסה נופלת עליהן, ובצדק. גברים רבים מגיבים בתמיהה ובזעם על האופן שבו נשים מקשרות בין חלוקת התפקידים הבלתי מאוזנת בבית, לבין החשק המיני שלהן. אבל לרוב הנשים, זהו מצב מובן ומוצדק. ד"ר נרדי: "אישה צריכה, הרבה פעמים, לרדוף אחרי בעלה כדי שיהיה קצת יותר מעורב בחיי הבית ובגידול הילדים. הרבה גברים יפרשו את זה כנדנוד, אבל הם לא כל כך רואים את הצד שלה בסיפור. ד"ר נרדי: "נשים רבות נשחקות בגלל מטלות הבית וגידול הילדים, וחוות כעס אין אונים ותסכול מתמשך. קשה לצפות מאישה במצב הזה לקפוץ משמחה כשהגבר נוגע בה".

 

השבוע ב"לאשה":

  • כך תסבירי לבן הזוג שגם הוא אחראי לעבודות הבית
  • פרויקט מיוחד: מה אתם יודעים על היגיינה?
  • מוסף "לגבר": אייל ברקוביץ מחכה שמשהו ירגש אותו
  • מוסף "שף": ארוחת סדר בכלום מרכיבים וכלום עבודה

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לזה לא קוראים משחק מקדים
צילום: ablestock
לאשה בפייסבוק
מומלצים