שתף קטע נבחר

נוסעים ששבו מניו-יורק נדרשו להתחסן נגד חצבת

ילדה בת 13 ששבה לארץ מניו-יורק בטיסת אל על אובחנה כחולת חצבת. בעקבות כך, מתבקשים נוסעים ששהו עמה במטוס להתחסן נגד המחלה, מחשש שיידבקו. מאז אוגוסט נדבקו במחלה 835 ישראלים

ילדה בת 13 ששבה השבוע לארץ מניו-יורק אובחנה היום (חמישי) כחולת חצבת. בעקבות כך קרא משרד הבריאות לנוסעים שהיו עמה בטיסה לקבל חיסונים נגד המחלה, מחשש שיידבקו.

 

הילדה, תושבת ירושלים, הגיעה לארץ בטיסת אל על מספר 002 שהמריאה ביום שני בערב מניו יורק. לאחר שובה, עברה בדיקות רפואיות בהן התברר כי היא חולה בחצבת.

 

משרד הבריאות ביקש מנוסעים שהיו עמה על הטיסה, ולא קיבלו בעבר שני חיסונים נגד חצבת, להגיע לקבלת חיסון באחת מלשכות הבריאות ברחבי הארץ. הלשכות יהיו פתוחות מחר עד השעה 13:00. נשים הרות ותינוקות מתחת לגיל שישה חודשים מתבקשים לפנות לקופות החולים.

 

רופאת מחוז ירושלים במשרד הבריאות, ד"ר חן זמיר, סיפרה כי הילדה לא חוסנה נגד המחלה. "הנערה סבלה מעליית חום לאחר הטיסה. היום בדק אותה רופא בבית המשפחה. הוא ראה שיש פריחה וחום ואיבחן שמדובר בחצבת. היא כרגע מטופלת בבית", סיפרה. בבדיקה של לשכת הבריאות התברר כי גם חלק מבני משפחתה של הנערה לא היו מחוסנים.

 

מקרה דומה ארע לפני כשבועיים, אז נדרשו נוסעים שהיו על טיסה 082 של חברת אל-על מבנגקוק לתל-אביב ביום חמישי להיבדק אם נדבקו במחלה באחד מסניפי קופות החולים. זאת, כיוון שאחד מהנוסעים בטיסה אובחן כחולה חצבת.

 

לפני כחודש דווח על התפרצות המחלה בטבריה, ומשרד הבריאות דרש אז מתושבי העיר שלא חוסנו נגד המחלה להגיע ולהתחסן בטיפת החלב או בלשכת הבריאות בעיר.

 

חצבת היא מחלה זיהומית העוברת בקלות מאדם לאדם דרך כלי הנשימה. המחלה עלולה אף לגרום למוות, בעיקר בקרב תינוקות וילדים.

 

על פי נתוני משרד הבריאות, החל מחודש אוגוסט התגלו בארץ 835 בני אדם שנדבקו במחלה.

מקרי חצבת התגלו בין היתר בירושלים, בית-שמש, בני-ברק, צפת, טבריה, קריית ספר, ונתניה, בעיקר בקרב קהילות חרדיות, בהן חלק מהילדים אינם מחוסנים.

 

במשרד הבריאות מזהירים מהתפרצות מחלת החצבת מאז חודש אוגוסט, אז נפל החשד על תייר בריטי שהגיע לארץ להשתתף בחתונה חרדית והדביק ילדים שאינם מחוסנים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס אל על. נוקטים בזהירות
מומלצים