שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ביבי נגד ערוץ 10

  ח"כ ביבי נתניהו מאיים בתביעת דיבה כנגד ערוץ 10 לאחר שידור כתבה בחדשות בה נטען כי ערך מסע בזבזני על חשבון המדינה

  יו"ר האופוזיציה ח"כ בינימין (ביבי) נתניהו מאיים בתביעת דיבה נגד ערוץ 10 בגין כתבה ששודרה הערב (ה') בחדשות 10, ובה חשף רביב דרוקר את מסעות הבזבוזים שניהל נתניהו לכאורה בעת ביקורו האחרון בלונדון. במהדורה נטען כי אלה נעשו על חשבון כספים ציבוריים. כעת טוען נתניהו, באמצעות עורך דינו יעקב ויינרוט, כי מדובר בכתבה "כוזבת ומגמתית".

   

  בכוונתו של נתניהו לטעון בפני בית משפט כי "הנתונים שפורסמו, לרבות הנתונים בדבר ההוצאות המנופחות, פורסמו בצורה שקרית, מגמתית ומניפולטיבית הכל במטרה להשחיר את פניו של נתניהו ולפגוע במעמדו הציבורי כחלק מרידפה פוליטית הנעשית בזדון".

   

  לפי הכתבה, נתניהו הפריז בהוצאת כספים בביקור הסברה שערך בלונדון, והפגם בכך אינו בזבזנות יתר אלא שחלק מאותם כספים הם כספי ציבור. בכתבה הובאה תגובת נתניהו לפיה כל ההוצאות היו מכיסו הפרטי וחלקן היו על חשבון הבונד, הארגון שהזמין אותו.

   

  נתניהו טוען כי התגובה שניתנה מטעמו אינה מספקת וכי לא הותר לנציג מטעמו להגיב בשידור. לטענת נתניהו, חלק מההוצאות המוזכרות בכתבה שגויות וחלקן אף מיוחסות לו בטעות. לפי בא כוחו של נתניהו, עיקר ההוצאה היא עלות החדר בו התגורר נתניהו במהלך שהותו שם, לטענתו עלותו היא "כמחצית המחיר של חדר המלון בו התגורר רה"מ אולמרט בעת שהותו בלונדון ב-2007".

   

  בנוסף טוען נתניהו כי "שהותו בלונדון לא עלתה למדינה אגורה" ומתריע: "כל מי שיחזור על הסילופים, הכזבים והנתונים השגויים של ערוץ 10 יהיה חשוף גבם הוא לתביעת דיבה שתהיה מגובה במסמכים ועדויות שיוכיחו את הסילופים בכתבה".

   

  לפי נתניהו, הוא הוזמן ועסק במאמץ הסברתי קדחתני למען שיפור תדמיתה של ישראל בבריטניה וגיוס אגרות חוב למען ישראל. "נתניהו יצא ללונדון בשליחות מדינת ישראל ולבקשת הארגונים היהודיים שם", נטען מטעמו של נתניהו. "במהלך שהותו שם הופיע מבוקר ועד ערב ברשתות הרדיו והטלוויזיה של בריטניה והעולם. לאורך כל הופעותיו ליוו אותו אנשי שגרירות ישראל".

   

  בערוץ 10 הבטיחו כי מלוא פרטי האירוע יפורסמו בהרחבה בכתבה שתשודר במהדורת שישי של הערוץ. עוד נמסר מערוץ 10 בתגובה לתביעה: "כל מה שנאמר ויאמר בכתבתו של רביב דרוקר מבוסס על מסמכים שהגיעו לידנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. הכל שקרים
  צילום: עופר עמרם
  לאתר ההטבות
  מומלצים