שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: Magical Glass, תוכנת זכוכית מגדלת חכמה

  יש כלים אחרים כאלה, אבל התוכנה החביבה הזו עושה את זה טוב יותר, מציעה הרבה תכונות שימושיות והיא חינמית לגמרי. Magical Glass היא פתרון מצויין ללקויי ראייה, אבל לא רק

  Magical Glass היא תוכנת "זכוכית מגדלת", תחליף מתוחכם ונוח ל-Magnifier של Windows (תחת Accessories/ Accessibility בתפריט Start).

  הרעיון, כמו ב-Magnifier הוא לדמות זכוכית מגדלת אמיתית. אם משהו מתוכן המסך לא מוצג באופן ברור עליכם פשוט להניח את הסמן לידו, והוא יוצג בהגדלה.

   

  כלי עזר פשוט כזה חשוב במיוחד ללקויי ראייה, והם הסיבה לכך שקיימת תוכנה כזו ב-Windows, אבל לכלים בסגנון Magnifier יש שימושים אחרים. לדוגמא, הם נוחים לשימוש בזמן טיפול בתמונה גדולה במיוחד בתוכנה גרפית, כשאתם רוצים לבצע תיקונים ברמת הפיקסלים. עוד שימוש מתבקש, הוא כדי להתמודד עם בעיה שכל מי שיש לו צג גדול (20 אינטש או יותר) וברזולוציה גבוהה מכיר: באתרי אינטרנט מסויימים הטקסטים קטנים מדי לקריאה, ולא ניתן להגדיל אותם באופן אחר. Magical Glass מציעה כמה תכונות ייחודיות נוספות אליהן נתייחס בהמשך.

   

  התכונות העיקריות

  התכונה הבולטת של Magical Glass והיתרון שלה בהשוואה ל-Magnifier ולרוב התוכנות האחרות מאותו סוג, הוא שהיא לא יוצרת אזור סטטי של הגדלה. במקום זה, היא עוקבת אחרי הסמן ומציגה חלון ובו התוכן המוגדל.

   


   

  תוכלו להזניק את החלון הזה מתי שתרצו, בלחיצת כפתור, ולהעלים אותו באותה קלות. ניתן לשלוט במיקום, בצורה ובגודל שלו, ברמת הזום, קצב הרענון, ועוד. כל ההגדרות זמינות מחלון אינטואיטיבי אחד, שקופץ מה"Notification Area" בתחתית המסך כשאתם מבצעים קליק ימני על האייקון.

   

  Magical Glass מאפשרת לכם להגדיר בצורה פשוטה את הזום ל-150% עד 2000% מהגודל המקורי, בקפיצות של 50% (כלומר, להגדיל פי 1.5, 2, 2.5 וכו'). ברירת המחדל היא לבצע זום "טיפש" אבל שימו לב שתוכלו גם לבחור להשתמש באלגוריתם הגדלה חכם (מתפריט Clarity Algorithm), שיציג תמונה פחות מפוקסלת.

   

  התוכנה תומכת במספר גדלים וצורות לחלון התצוגה המוגדלת. האפשרויות שעומדות לרשותכם הן חלון מרובע קטן או גדול, הגדלה של רצועה אופקית רגילה (1024x128) או רחבה (1024x256 פיקסלים), מסך מלא או חלון מותאם אישית.

   

  כמה שימושים מתקדמים

  יש עוד כמה תכונות שאפשר להגדיר, רובן מספיק אינטואיטיביות כדי שתבינו ותוכלו להחליט מייד אם להשתמש או לא. התיעוד שבאתר די בסיסי, אבל לא תצטרכו יותר - ולמעשה לא בטוח שתצטרכו את מה שיש.

   

  בכל אופן, כדאי לשים לב במיוחד בחלון ה-Settings לקיצורי המקשים הנוחים (חוץ מברירת המחדל להפעלה/כיבוי של הזכוכית המגדלת שהיא Ctrl + Alt + Q. מזל שאפשר לשנות בקלות). תוכלו להשתמש בהם כדי להפעיל ולכבות את הזכוכית המגדלת, להגדיל או להקטין את החלון ואת הזום, לשנות את הבהירות או ללכוד (Capture) ל-Clipboard את תוכן החלון המוגדל.

   


   

  אפשר לחשוב על הרבה שימושים אפשריים לתכונות הללו. אנחנו מצאנו אותן שימושיות מאד לטיפול בתמונות. לדוגמא, השליטה בזום ובבהירות נוחה מאד כשרוצים לבדוק אזור מסויים בתמונה כהה כדי לראות אם יש טעם לנסות לתקן אותה ולחדד פרטים.

   

  מה שיפה ב-Magical Glass הוא שזה לא עולה כסף לנסות. מדובר בתוכנה חינמית, קלה (2MB), שמותקנת ברגע ומוסרת ברגע, בצורה נקייה.

   

  Magical Glass 2.0.0.2

  רישיון: חופשית

  נפח הקובץ: 2MB

  להורדה:

  בעד: נוחה, יעילה, הרבה תכונות שימושיות, חינמית.

  נגד: אין.

  השורה התחתונה: תחליף מצויין ל-Magnifier של Windows.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים