שתף קטע נבחר

הפדרל ריזרב הציל את בר סטרנס מהתמוטטות

מניית בר סטרנס, החתם השני בגודלו בארה"ב של אג"ח של בנקי משכנתאות, קרסה היום (ו') 46.8% לאחר שהבנק הודיע כי מצב הנזילות שלו התדרדר ביממה האחרונה. סוכנות הדירוג האמריקנית S&P הזדרדה להוריד את דירוג החוב של בר סטרנס בשלוש דרגות, והודיעה כי היא עלולה להוריד עוד את הדירוג. רשת CNBC טענה, שבר סטרנס מחפש רוכש

אחד מענקי וול סטריט - בנק ההשקעות בר סטרנס - נזקק לסיוע חירום מהבנק המרכזי של ארה"ב (פדרל ריזרב) ומיריבו, ג'יי פי מורגן צ'ייס, כדי למנוע קריסה טוטאלית שלו.

 

מניית בר סטרנס, החתם השני בגודלו בארה"ב של אג"ח של בנקי משכנתאות, קרסה היום (ו') 46.8% לאחר שהבנק הודיע כי מצב הנזילות שלו התדרדר ביממה האחרונה באופן משמעותי.

 

סוכנות הדירוג האמריקנית S&P הזדרזה להוריד את דירוג החוב של בר סטרנס בשלוש דרגות, והודיעה כי היא עלולה להוריד עוד את הדירוג.

 

לאחר שהכחיש השבוע, שהנגישות שלו להון בסכנה, הודיע היום הבנק, שמצב המזומנים שלו "התדרדר באופן משמעותי" ב-24 השעות האחרונות. בתגובה, נענה הסניף הניו יורקי של הפדרל ריזרב לבקשת בר סטרנס והחליט להעמיד לרשותו אשראי באמצעות ג'יי פי מורגן למשך 28 יום.

 

הצעד בו נקט הבנק המרכזי נועד למנוע קריסה של בר סטרנס, כמו גם פניקה בשווקים, לאחר שהפסדי הבנקים וחברות הברוקרים בארה"ב הגיעו עד כה ל-195 מיליארד דולר.

 

אנליסטים העריכו, שג'יי פי מורגן, שספג פחות הפסדים מאשר יריביו, עשוי בסופו של דבר להשתלט על בר סטרנס או על חלקים ממנו. רשת CNBC טענה, שבר סטרנס מחפש רוכש.

 

במקביל נודע הערב, שעוד אחד מענקי וול סטריט, ליהמן ברדרס, הצליח לקבל מ-40 בנקים אשראי בנקאי לשלוש שנים בהיקף של 2 מיליארד דולר.


פורסם לראשונה 14/03/2008 21:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר סטרנס. קריסה טוטאלית
צילום: איי אף פי
מומלצים