שתף קטע נבחר

רייס: ישראל והפלסטינים לא עושים די במשא ומתן

"למען האמת, לא נעשה ולו קרוב למספיק כדי להפגין שישראל והפלסטינים מבינים את המצב", אמרה מזכירת המדינה האמריקנית והפנתה אצבע מאשימה לישראל ולפלסטינים

ישראל והפלסטינים לא עושים די כדי לעמוד בהתחייבויותיהם לתוכנית מפת הדרכים - כך אמרה אמש (יום ו') מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס.

 

רייס, המבקרת בדרום אמריקה, אמרה: "למען האמת, לא נעשה ולו קרוב למספיק כדי להפגין שישראל והפלסטינים מבינים את המצב". לדבריה, הדבר מקשה על ארה"ב לסייע בסיום הקונפליקט ארוך השנים. "אני לא מסתירה את העובדה שיש מקום גדול לשיפור בשני הצדדים", היא הוסיפה.

 

מזכירת המדינה האמריקנית הוסיפה: "ישראל והפלסטינים לא עושים מספיק כדי להפגין שמפת הדרכים נחוצה כדי שארצות הברית תוכל לשפר את המצב. המצב הנוכחי מאוד קשה". 

 

לדבריה, היא לא הופתעה ששר הביטחון, אהוד ברק, לא השתתף בפגישה עם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, והשליח האמריקני המיוחד, ויליאם פרייזר. היא אמרה כי דיברה על הנושא הזה עם ברק והוא הודיע לה כי לפגישה יגיע ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד.

 

חבר צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, מתח ביקורת על העובדה ששר הביטחון לא נכח בפגישה והסתפק בנציגות זוטרה יותר ואמר: "אולי ברק לא יכול היה להגיע כי היה עסוק בתכנון בנייה בהתנחלויות ותקיפות נוספות".

 

פרייזר אמור לדווח לרייס על ההתקדמות ביישום מתווה מפת הדרכים, אך ברור למדי שלא חלה כל התקדמות בעלת משמעות. מטרת המפגש המשולש היא למנוע מישראל והפלסטינים להצביע על הצד השני כאחראי לאי-התקדמות ביישום מפת הדרכים. הממשל האמריקני דורש שכל צד יתמקד במילוי חלקו ולא בהצבעה על הצד השני כאחראי לכשלון. 


פורסם לראשונה 14/03/2008 23:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רייס. רוצה התקדמות
צילום: AP
מומלצים