שתף קטע נבחר

המשטרה: להעמיד לדין את ראש העיר שפרעם

היחידה הארצית לחקירות הונאה הגיעה למסקנה כי ישנה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד ראש עיריית שפרעם עורסאן יאסין. החשד העיקרי הוא שהאיש נתן שוחד בחירות בסוף שנת 2003. ההחלטה הסופית הועברה לידי הפרקליטות

הסתבכות פלילית נוספת של ראש עיר: היחידה הארצית לחקירות הונאה מצאה כי קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד ראש עיריית שפרעם, עורסאן יאסין. ראש העיר חשוד בעבירות של שוחד בחירות ומירמה והפרת אמונים. תיקי החקירה הועברו לפרקליטות מחוז חיפה על מנת שתחליט האם להגיש נגד יאסין כתב אישום.

 

ביאח"ה ניהלו שתי חקירות נפרדות בעניינו של יאסין. בתיק החקירה הראשון עלה חשד לביצוע עבירות של שוחד בחירות במסגרת מערכת הבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימו בסוף 2003. התשתית הראייתית בתיק מספיקה להערכת המשטרה, על מנת להגיש כתב אישום.

 

בתיק השני חקרו השוטרים בפיקודו של סנ"צ רוברט גולדשטיין חשדות של מירמה והפרת אמונים וכן שוחד בחירות. על פי החשד, יאסין השתמש בכספים אשר הוקצו על ידי משרד הפנים לעיריית שפרעם בשנת 2003 לצורך שיפוץ מסגד בעיר. בתיק הזה הגיעו במשטרה למסקנה כי בוצעה עבירה של מירמה והפרת אמונים אולם לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת לעבירה של שוחד בחירות. 

 

בתקופה האחרונה נמצאים מספר ראשי ערים תחת עינייה הבוחנות של המשטרה. היחידה הארצית לחקירות הונאה הודיעה בספטמבר כי נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד ראש עיריית טבריה, זוהר עובד. במהלך החקירה עלה חשד שעובד נתן לכאורה שוחד בחירות לראשי סיעות שהתמודדו למועצת העיר וכן לאנשים אחרים, כדי שיתמכו בו לראשות העיר.

 

המשטרה סברה גם כי קיימת "תשתית ראייתית חלקית" נגד ראש העיר אשקלון, רוני מהצרי, בחשד שביצע עבירה של שוחד בחירות במהלך מערכת הבחירות המוניציפליות לפני כארבע שנים.

החוקרים בחנו שני תיקים בעניינו של מהצרי: האחד, חשד לכאורה ללקיחת שוחד מאיש עסקים פרטי תמורת אירוח בבית מלון, והשני, תלונות על חשד שבמהלך מערכת הבחירות המקומיות בנובמבר 2003 הבטיח מהצרי תפקידים או משרות תמורת תמיכה בו.

 

החוקרים טענו כי קיימות בידיהם ראיות חלקיות על ביצוע עבירה של מתן שוחד בחירות. לעומת זאת, לגבי החשד על לקיחת שוחד מאיש עסקים פרטי, סבורה המשטרה שלא נמצאה תשתית ראייתית לקבלת שוחד והתיק נסגר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
יאסין. ארכיון
צילום: יריב כץ
מומלצים