שתף קטע נבחר

פרופ' אבי רביצקי השתחרר מבית החולים

שנה וחצי אחרי שנפגע מאוטובוס ונכנס לתרדמת, יצא הפרופסור וחתן פרס ישראל אבי רביצקי מבית החולים בית לוינשטיין על שתי רגליו. אשתו: "לא רק הפורים שמח במיוחד. אנחנו כל הזמן בתחושה של נס"

את האירוע הזה אפשר לתאר במילה אחת - נס. שנה וחצי אחרי שנפגע מאוטובוס  והיה מחוסר הכרה, השתחרר היום (ד') הפרופסור וחתן פרס ישראל למחשבת ישראל אבי רביצקי באופן סופי מבית החולים השיקומי "בית לוינשטיין".

 

רביצקי סיים תקופה של שנה וארבעה חודשים בה היה בשיקום. "היה כמעט קונסנזוס בקרב המומחים שאין לו שום סיכוי. שהוא לא יתעורר ושאם יתעורר הוא לא יכיר אף אחד ובעזרת השם הכל בסדר", אמרה אשתו רות רביצקי.

 

רביצקי הוסיפה: "לא רק הפורים שמח במיוחד. אנחנו כל הזמן בתחושה של נס. קורים דברים שאף אחד לא האמין שיקרו עם המון חסדי שמים, עבודה קשה ומטפלים מדהימים. אנחנו מסתכלים על היום יום, שמחים על מה שיש ועל כל התקדמות. מקווים שהוא יגיע גם למחוזות אחרים".

 

לדבריה הדרך להבראתו המלאה של בעלה עדיין ארוכה: "יש לו עוד המון עבודה. זה לא כמו שרואים בטלויזיה, שאדם קם מקומה וחוזר לחיות. אנחנו אסירי תודה לבית לוינשטיין ולכל האנשים שטיפלו בו כל כך טוב, לא בגלל שהוא פרופ' רביצקי, אלא כי כך הם מטפלים בכולם".

 

פרופ' יעקב הרט, מנהל בית החולים סיפר: "הוא עבר אצלנו הרבה טיפולים על ידי פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים, מרפאים באומנות וקלינאי תקשורת שלימדו אותו לדבר ולכתוב מחדש. צוות רב תחומי לימד אותו הכל מהתחלה. איך ללכת ואיך לשבת".


רביצקי עם פרופסור יעקב הרט. צילום: יולי גורן

 

"התרגשתי מאוד כשהוא בא אלי לחדר, הולך על שתי רגליים וביקש לומר תודה לי ולכל הצוות", אמר פרופ' הרט, "כשליוויתי אותו לחצר ולחצנו ידיים ניגשו אליו אנשים רבים ברכו אותו וחיבקו אותו. כשהוא היה מחוסר הכרה אף אחד במדינת ישראל לא האמין שהוא יקום יחייך ויצחק. הרבה מאד מומחים שראו אותו לאחר שנפגע אמרו שהסיכויים שלו קלושים, אם בכלל".

 

בעקבות ההתקדמות במצבו עבר בחודשים האחרונים פרופ' רביצקי לאשפוז יום והיה מגיע לטיפולים מדי יום מביתו בירושלים. בעתיד הוא ימשיך לקבל טיפולים משקמים בבית החולים הדסה הר הצופים.

 

רביצקי (61) נפגע מפגיעת אוטובוס בעת שחצה את הכביש ברחוב הטורים בירושלים. הוא סבל מפגיעת ראש והיה במשך כחודש וחצי כאשר הוא מחוסר הכרה עד שחזר ליצור קשר עם בני משפחתו. הוא עבר תקופת שיקום ארוכה שהגיעה היום לאחד משלביה האחרונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רביצקי
צילום: יולי גורן, בית לוינשטיין
מומלצים