שתף קטע נבחר

אשקלון: אורנה בנאי ואתי אלטמן עוכבו לחקירה

השחקנית אורנה בנאי ודוברת עמותת "תנו לחיות לחיות" שהגיעו למחות נגד המשך העסקתו של הווטרינר העירוני באשקלון, עוכבו לחקירה בגין תקיפת שוטר והפגנה לא חוקית. "בסערת הרגשות, כנראה דחפתי את אחד השוטרים", אומרת בנאי לאחר ששוחררה. "אני אמשיך במאבק חוקי למען החיות האומללות"

13 פעילי עמותת "תנו לחיות לחיות" הגיעו היום (ד') לבניין עיריית אשקלון במטרה למחות נגד הנהלת העירייה על המשך העסקתו של הווטרינר העירוני, ד"ר יואב צדוק. זו ההפגנה השנייה שנערכה השבוע על פעילי העמותה, בעקבות פרסום תחקיר "כלבוטק" על הרדמת כלבים בכלבייה העירונית.

 

לטענת עו"ד ראובן לדיאנסקי, מנכ"ל העמותה, קבוצת הפעילים צעדה בשקט מופתי אל הכניסה לבניין עיריית אשקלון. "כל כוונתנו היתה למחות בצורה שקטה נגד תפקודו והעסקתו של הווטרינר העירוני. לאחר מספר דקות, הגיע למקום קצין משטרה שהודיע לנו כי אנו נמצאים בבניין הציבורי בניגוד לחוק וביקש מאיתנו לפנות את המקום תוך עשר דקות", אומר לדיאנסקי ל-ynet ומציין כי למקום הגיעו שוטרים רבים.

 

"כשביקשתי לעלות במעלית אל לשכת ראש העיר עם מכתב מחאה נגד הווטרינר, השוטרים מנעו זאת ממני", אומרת אורנה בנאי ל-ynet. "בהיותי נסערת, כנראה שדחפתי את אחד השוטרים ועליתי בריצה במדרגות אל לשכת ראש העיר, שם שוחחתי עימו וזעקתי את זעקת בעלי החיים האומללים. הווטרינר מבחינתי הוא פושע המתאכזר לחיות ודרשתי להשעותו מתפקידו".  

 


אורנה מובלת לניידת המשטרה (צילום: עומרי טייאר, באדיבות סקופ אשקלון) 

 

"כשאורנה יצאה מלשכת ראש העיר, השוטרים עיכבו אותה ואת אתי אלטמן, דוברת העמותה, כאחראיות לקיום האירוע", מסביר לדיאנסקי. "זו שערוריה. במקום שהמשטרה תחקור את הווטרינר העירוני החשוד בביצוע מעשים של התעללות והתאכזרות בבעלי חיים, היא בוחרת לעכב לחקירה שתי נשים שעושות ככל יכולתן על מנת להיאבק למען בעלי חיים. מידת הרגישות של המשטרה שואפת לאפס וצר לי שהמשטרה בחרה להתסיס את האווירה ולמנוע מאיתנו לקיים מחאה שקטה".

 

לטענת גולן יוכפז, עורך "כלבוטק", צלם וכתבת התוכנית שהגיעו לסקר את המחאה, עוכבו אף הם לחקירה על ידי המשטרה.

 

"המשטרה ביקשה להחרים את הקלטת שהם צילמו באירוע ומערכת "כלבוטק" התנגדה והבהירה שהיא לא מוכנה להעביר את החומרים ללא צו משפט כנדרש. המשטרה סירבה לשחרר את הצלם ואת הקלטת", אמר יוכפז ל-ynet.

 

"אנו מופתעים מהחלטת המשטרה לעכב לחקירה את צלם התוכנית. מעצרו של עיתונאי שלא היה חלק מאירוע חדשותי, אלא רק סיקר אותו, אינו ראוי".

 

יושב ראש מפלגת הירוקים, פאר ויסנר תוהה על החלטת המשטרה: "הפגנה עד 50 איש לא דורשת רישיון ואני קורא למשטרת ישראל להפסיק להתעסק בשטויות ולנסות לייצר כותרות ופרובוקציה ובמקום זה לעצור לחקירה את הווטרינר העירוני של אשקלון אשר אינו ראוי להישאר יום אחד נוסף בתפקידו".

 

במקביל, הודיעה היום הנהלת בית-הספר לרפואה וטרינרית ע"ש קורט באוניברסיטה העברית בירושלים, כי ד"ר יואב צדוק הושעה מכל פעילות הוראתית במוסד הלימודי. "ההשעיה היא עד לתום בירור וקבלת מסקנותיה של ועדה שהוקמה ע"י מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות במטרה לברר את הטענות שהועלו נגד ד"ר צדוק בכתבה", כך נמסר מהנהלת האוניברסיטה בירושלים.

 

ממשטרת אשקלון נמסר בתגובה כי "במקום התקיימה הפגנה ללא רישיון בה נכחו 15 מפגינים שנכנסו לבניין העירייה. המשטרה עיכבה לחקירה שתי מפגינות בחשד לקיום הפגנה ללא רישיון, הפרעה לסדר הציבורי ותקיפת שוטר. השתיים עוכבו לאחר שסירבו להתפנות מבניין העירייה. בתום החקירה, שוחררו כולם ולא ינקטו נגדם  צעדים פליליים".

 

בנאי מצידה, הצהירה כי למרות האירוע הסוער היום, היא תמשיך יחד עם אתי אלטמן במאבק למען בעלי החיים. "אני אפקוד את אשקלון בתקופה הקרובה כדי למחות באופן חוקי על העוול שנעשה נגד הכלבים והחתולים בכלבייה העירונית", אמרה בצאתה מתחנת המשטרה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגיעה עם מכתב מחאה לראש העיר
צילום: אלירן אביטל
צילום: ארז ארליכמן
"המשטרה התסיסה את האווירה". אתי אלטמן
צילום: ארז ארליכמן
מומלצים