שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ונסיים בריצה קלה
  מול מי היה המורה להתעמלות, מיכאל בן-חנן, משדר את התעמלות הבוקר שלו? למי החמיא כשאמר "יפה, כך בדיוק"? ומי קם והזיע בפינה ומי נשאר להאזין לה במיטה? התעמלות הבוקר - עוד פנינה היסטורית של קול ישראל

   

   

  במשך 25 שנים - בין 1945 לסוף 1970 - נהג מיכאל בן-חנן, מורה להתעמלות בגימנסיה רחביה בירושלים, לשדר את התעמלות הבוקר - פינה יומית שבה הדריך את המאזינים בתרגילי התעמלות קלילים. רבים רמו והתעמלו בביתם לפי הוראותיו, אף שרבים מאוד זוכרים את עצמם מאזינים לפינה בעודם במיטותיהם. קולו של בן-חנן, ולצידו צלילי הפסנתר, היו לחלק מהבוקר וההשכמה הישראלים והוזכרו בסרטים, בשירים ובמערכונים.

   

  לא רבים יודעים שבן-חנן התעמל לבדו מול המקרופון, ועל אף העובדה שהעיר והחמיא למתעמלים -"יפה.. כך בדיוק" - איש לא עמד מולו. כמורה מיומן ידע היטב מה הקשיים שהמתעמלים נתקלים בהם בעת התרגול, וכך אפשר היה לחוש בשידור כאילו מישהו מבצע לנגד עיניו את הוראותיו. כל פינה נפתחה בברכה הקבועה "בוקר טוב לכל המאזינים, ואתם המתעמלים - היכון", והסתיימה במילים "ונסיים בריצה קלה, רוץ, רוץ" ובצלילי הפסנתר.

   

  הקטע לקוח מתוך התקליטור "קולה של המדינה", המצורף לספר "מדינה מאחורי המקרופון - " שהוציאה רשות השידור לרגל חגיגות שנות ה-60 למדינה. קטעים נוספים אפשר למצוא כאן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  התעמלות בוקר. ונסיים בריצה קלה
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים