שתף קטע נבחר

ראש עיריית אילת: אנחנו לא פח זבל לעבריינים

ההחלטה להתיר לעבריינים, בהם צ'רלי אבוטבול, לבצע עבודות שירות באילת, עוררה את חמתו של ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, הטוען כי בתי המשפט מאשרים פעמים רבות העברת עבריינים לאילת. הלוי פנה לבית המשפט העליון בבקשה להפסיק את הנוהג

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, פנה היום (ה') לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, בבקשה להפסיק את מה שהגדיר "הגליית עבריינים לאילת". הלוי הסביר שזה שנים ארוכות שבתי המשפט מאשרים העברת עבריינים רבים לאילת כדי לבצע עבודות שירות.

 

"הדעת לא יכולה לסבול שכל עבריין, או להבדיל אלף אלפי הבדלות, כל שופט ימצא באילת עיר מקלט לעבריינים", כתב הלוי בפנייתו לביניש. "אין צורך להכביר במילים על הנזק התדמיתי שנגרם לעיר אילת".  

 

ראש העירייה פנה ביוני 2005 לנשיא דאז של בית משפט העליון, השופט אהרון ברק, בבקשה להפסיק העברת עבריינים לאילת כדי לבצע עבודות שירות, והנושא טופל. אולם השבוע הורה השופט צבי גורפינקל להתיר לשני עבריינים, בהם צ'רלי אבוטבול, הנחשב על-ידי המשטרה כבכיר בעולם התחתון, לבצע עבודות שירות באילת. הלוי חשש כי החלטתו של השופט גורפינקל תחזיר את הנוהג, שלדבריו, גורם נזק קשה לעיר.

 

המשטרה הזהירה בעבר שהשניים עלולים להוות יעד עבור גורמים שונים בעולם התחתון וכי ניסיונות פגיעה בהם עלולים להיות קטלניים עבור אזרחים חפים מפשע באילת. הלוי מסביר כי החשש גדל כאשר מדובר בעיר קטנה שמרכז העשייה בה הוא תיירות.

  

הלוי אמר ל-ynet: "אני פונה עכשיו לדורית ביניש ואומר לה: גברתי, תנחי את שופטייך, אם אתם רוצים להרחיק מישהו, שזה לא יהיה לאילת. אנחנו לא מוכנים לשמש כעיר מקלט לעבריינים, אילת היא לא פח זבל אנושי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
הלוי. הגליה
צילום: ג'ו קוט
צילום: אבי כהן
צ'רלי אבוטבול. תקדים?
צילום: אבי כהן
מומלצים