שתף קטע נבחר

סדרת חינוך: צה"ל יסתער השבוע על בתי הספר

במסגרת מבצע צבאי חדש, שזכה לשם קוד "דרך ארץ ושמיים", לא יוזנקו מטוסי קרב, לא ישעטו טנקים ביבשה וכלל תופעל כלל אש. מפקד חיל האוויר ישגר כ-8,000 חיילים לבתי הספר בניסיון לחזק את הקשר בין צה"ל למערכת החינוך. "לא נדבר על השתמטות, אלא נתמקד בהישגים"

8,000 לובשי מדים בסדיר ובמילואים, לרבות קצינים בכירים, חוברת הדרכה, מפות, סדר כיתות הלימוד - כך ייראה המבצע הצבאי שיתקיים ביום רביעי. במסגרת המבצע, שזכה לשם קוד "דרך ארץ ושמיים", יפשטו חיילים על 450 בתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ.

 

המבצע החדש נועד לחזק את תחושת הגאווה של תלמידי בתי הספר בהישגי מדינת ישראל, להעצים את תחושת האחריות האישית למעורבות ולשינוי. בצה"ל מקווים שהמהלך יחזק את הקשר בין צה"ל למערכת החינוך.  


"הצלחה של בודדים". רס"ן תומר בוהדנה מפונה לביה"ח (צילום ארכיון: אלעד גרשגורן)

 

יוזם המבצע, מפקד חיל האוויר האלוף אליעזר שקדי, סבור כי אנשי חינוך הם המשפיעים יותר מכל על דור הטייסים החדש. לכן החליט שקדי כי צריך לחזק את הקשר בין צה"ל לבתי הספר. פרוייקט "דרך ארץ ושמיים", שיתקיים ביום רביעי השבוע, אמור לשמש כגולת הכותרת.

 

"אנחנו לא באים כדי לדבר על השתמטות או על מוטיבציה", סיפר ל-ynet אלוף משנה משה אדרי, שמרכז את הפרוייקט יוצא הדופן. "במקום, בחרנו להדגיש את ההישגים וההצלחות של ישראל ערב חגיגות 60 השנה לקום המדינה".

 

בין אלפי החיילים מחיל האוויר שיסתערו על בתי הספר יצטרפו גם חיילים מחיל הים, מבית הספר לקצינים, מחטיבת הצנחנים, מחיל השיריון ואחרים. על-פי חוברת מיוחדת שהוכנה לצורך העניין, יתקיים תחילה דיון נרחב, שבו ישתתפו כל תלמידי כתות י', י"א וי"ב.

 

על הפרק: דורון אלמוג וסבתא ג'מילה

תלמידי כיתות י"א יזכו לשמוע על ערכים ואחריות אישית מפי הקצינים. כל לובש מדים אמרו לחלוק סיפור אישי שקשור אליו, ובו דוגמה לאדם בודד שהצליח לחולל מעשה בעל חשיבות. "בזמן שיוקצב לנו ננסה להמחיש לתלמידים את הישגי המדינה. נראה להם כיצד למרות גילהּ הצעיר של ישראל, ולמרות המלחמות והקשיים, הצלחנו להגיע להישגים בנושאים רבים", הוסיף אל"מ אדרי.

  

בחוברת שהוכנה לחיילים ולקצינים, נבחרו מספר דמויות שדרכן יודגשו ערכים. כך, למשל, יוצג האלוף (מיל') דורון אלמוג, וסבתא ג'מילה, שתרמה לנשים מעוטות יכולת ושמאמינה בחינוך כמקדם לפיתוח.

 

כמו כן, יזכירו החיילים מספר סיפורי מורשת, הנחשבים להישגים עבור ביטחון המדינה: מבצע "תיבת נוח", שבמסגרתו נתפסה אניית הנשק קארין A בינואר 2002;   

שניים מהמבצעים הידועים של מלחמת לבנון השנייה - חילוץ החיילים באמצעות מסוק מהכפר עיתא א-שעב, וכן הקרב במרון א-ראס, בו נהרגו 26 מחבלים, ושנחשב לאירוע מוצלח עבור סיירת הצנחנים שכבשה את הכפר והפסיקה את ירי הרקטות.

 

"יותר מ-300 אלף תלמידים צפויים לקחת חלק ביום הזה, שנעשה בשיתוף פעולה מלא עם משרד החינוך. אנו בטוחים שלכל אחד מהם, אחרי שישמעו את הדברים שלנו, יהיה מה לקחת הביתה ולחשוב כיצד כל אחד הוא חלק מהמדינה ויכול לתרום לה", סיכם אל"מ אדרי.

פורסם לראשונה 22/03/2008 22:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שקדי. הישגים
צילום: אבי מועלם
מומלצים