שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  איך תפסנו את אייכמן

  כמה זמן ארכה הודעתו של בן גוריון על לכידת אדולף אייכמן? באיזו טיסה הביאו אותו סוכני המוסד? האזינו לבן גוריון מודיע על לכידת פושע המלחמה הנאצי לכנסת בעוד פנינה היסטורית של קול ישראל

   

   

   

  מדינת ישראל התרגשה להאזין להודעתו הלאקונית (23 שניות בלבד) של ראש הממשלה דוד בן גוריון, מעל בימת הכנסת, על לכידתו של אדולף אייכמן, הממונה על ביצוע תוכנית "הפתרון הסופי" להשמדת יהודי אירופה, ועל כך שאייכמן נמצא בישראל.

   

  רק כעבור שנים סיפרו סוכני המוסד את סיפור המעקב אחרי אייכמן, לכידתו והבאתו לארץ, מבלי שאיש ידע, במטוס אל על שהשיב לישראל את שר החוץ מחגיגות יום העצמאות של ארגנטינה.

   

  מתוך משפט אייכמן, שנפתח ב- 11 באפריל, 1961, זכורים שני קולות בולטים: קולו של התובע, היועץ המשפטי לממשלה, גדעון האוזנר, ועדותו המצמררת של הסופר יחיאל דינור, המוכר בכינויו ק. צטניק.

   

  עם פתיחת המשפט שמעו מאזיני רשת א' את ה"פזמון" שחזר על עצמו בכל פעם שהועברה ישיבה של בית המשפט בשידור ישיר: "הננו מעבירים אתכם עתה לאולם בית העם בירושלים, לשידור משפטו של אדולף אייכמן".

   

  הקטע לקוח מתוך התקליטור "קולה של המדינה", המצורף לספר "קול ישראל מירושלים - מדינה מאחורי מקרופון", שהוציאה רשות השידור לכבוד חגיגות ה-60 לישראל. רוצים עוד? יש כאן.

   

  היסטוריה ישראלית על ציר הזמן - כנסו לכאן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אייכמן. נלכד והובא לארץ
  צילום: ג'ון מילי, לע"מ
  אייכמן בארץ. מהעיתון
  לאתר ההטבות
  מומלצים