שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מועצת אפעל חולקה בין שכנותיה, כפר אז"ר פוזר

  לראשונה בתולדות המדינה, חילק שר הפנים רשות מקומית בין רשויות אחרות. רמת פנקס תועבר לאור יהודה. רמת אפעל וכפר אז"ר לרמת גן ושטחים ליד כביש גהה יהיו שייכים מעתה לקריית אונו. המהלך התבצע בשל המצב הכלכלי הגרוע של המועצה וכשלים בניהולה

  תקדים: שר הפנים מאיר שטרית חתם היום (ג') על צו לפיזור מיידי של המועצה האזורית אפעל וחלוקתה בין היישובים הסמוכים אליה. המהלך התבצע בשל מצבה הכלכלי הגרוע של המועצה וכשלים בניהולה. מדובר בפעם הראשונה בתולדות המדינה ששר מורה לחלק רשות מקומית בין רשויות אחרות. 

   

  רמת פנקס והשטח שבין כביש 461 למחלף מסובים הועברו לתחום השיפוט של אור יהודה. רמת אפעל וכפר אז"ר סופחו לרמת-גן. השטחים שבין כפר אז"ר לכביש גהה סופחו לקריית אונו והשטח שבין כביש גהה לצומת מסובים הפך לשטח חסר מעמד מוניציפלי, המיועד להפוך לחלק מפארק איילון המוקם בשטח מזבלת חיריה.

    

  ההחלטה לפזר את המועצה התקבלה לפני כשנה על ידי שר הפנים הקודם, רוני בר-און, לאחר שסוגיית מעמדה המוניציפאלי של המועצה נידונה במשרד הפנים במשך למעלה מ-20 שנה על ידי ארבע ועדות חקירה. מדובר במועצה שמדורגת במקום גבוה בדירוג הסוציו-אקונומי, אך למרות זאת היא שקועה בגרעונות, בעיקר בגלל גבייה נמוכה של ארנונה.

   

  לפי נתוני משרד הפנים, עומדים גרעונותיה של המועצה על למעלה מ-13 מיליון שקלים. במשרד אומרים שהמועצה קיבלה הזדמנויות רבות להכין תוכנית הבראה והתייעלות, אך לא השכילה לנצל אותן. מבדיקה שערך המשרד ב-2001 עלה כי המועצה הציגה נתוני ארנונה שהוטו בכוונה כלפי מטה, וקיבלה מענקי איזון שלא הגיעו לה.

   

  "תפקידה המרכזי של רשות מקומית הוא לתת שירותים מוניציפליים", אמר השר שטרית, "ברגע שרשות מגיעה למצב בו התנהלותה פוגעת בשירותים הניתנים על ידה נפגעים עקב התנהלותה אין הצדקה להמשך קיומה".

   

  את תגובת ראש המועצה, אורה חכם, השוהה כעת בחו"ל, לא ניתן היה להשיג.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים