שתף קטע נבחר

דיכטר קיבל 40 שאילתות - והשיב מול מליאה ריקה

השר לביטחון פנים עבד ימים כדי להשיב לעשרות שאילתות שהגישו חברי כנסת בנושאים שונים בתחומו. כשהגיע לדיון במליאה גילה חברי כנסת בודדים בלבד שטרחו להגיע, ודווקא מרבית מגישי השאילתות נפקדו מהדיון. בעקבות כך החליט ליזום הטלת עונשים על ח"כים שלא יגיעו למתן תשובות לשאלותיהם

חברי הכנסת ידועים בתחביבם להגיש שאילתות בתחומים שונים ומגוונים לטיפולם של שרי הממשלה. עם זאת, מעטים מהם טורחים להמתין לתשובת השרים, הניצבים לרוב בפני אולם מליאה ריק כשהם ממלאים את מחוייבותם להשיב לשאילתות. היום (רביעי) ארע הדבר לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, שהחליט לקדם הטלת עונשים על חברי כנסת שיגישו שאילתות, אולם לא יהיו נוכחים במתן התשובה.

 

בתקופה האחרונה הוגשו לדיכטר למעלה מ-40 שאילתות שונות שניסחו חברי כנסת מכל סיעות הבית. חברי הכנסת התעניינו בין היתר באירועים פליליים שהתרחשו ברחבי הארץ, בטיפול המשטרה בנושאים שונים, בסוגיות הנוגעות בשירות בתי הסוהר ועוד. עם זאת, כשהגיע השר לדיון, מצויד בתשובות, הוא גילה מליאה ריקה כמעט לגמרי: רק בודדים ממגישי השאילתות אכן טרחו להגיע כדי להאזין לתשובותיו של השר.

 

דיכטר פתח  בתשובות לכל השאילתות, אולם בתום דבריו דרש לבחון הטלת עונשים על חברי כנסת הנוהגים להגיש שאילתות לשרים, אולם אינם נוכחים במליאה במועד תשובת השר. "לא יכול להיות שחבר כנסת יגיש שאילתה בשיטת שגר-ושכח או שגר-וברח", טען דיכטר. "אני בא לכאן עם קלסר מלא תשובות שנאמרות רק לפרוטוקול", הוסיף 

 

"חברי הכנסת אפילו לא באו לשמוע תשובה"

לאחר הדיון, נמסר מלשכתו של השר כי הוא ואחרים השקיעו מאמצים רבים כדי לעמוד בהתחייבויותיו ולהגיש תשובות ראויות לשאילתות. "גורמים רבים במשרד לביטחון פנים, בלשכת השר וגם בתחנות המשטרה השונות בכל רחבי הארץ עבדו מספר ימים כדי להכין תשובות מלאות ומספקות לכל חברי הכנסת.

 

"עצוב מאוד היה לראות שלאחר כל ההשקעה הזו עומד השר מול כנסת כמעט ריקה, ושאלה אחרי שאלה שהגישו אותם חברי כנסת הועברה לפרוטוקול בלבד.

אותם ח"כים שהגישו את השאילתה אפילו לא היו באולם כדי לשמוע את התשובה", נמסר.

 

סגן יושב ראש הכנסת, ח"כ אחמד טיבי שניהל את ישיבת המליאה, הבטיח להעלות את הנושא בישיבת נשיאות הכנסת הקרובה. טיבי אמר לאחר הישיבה ל-ynet כי מדובר בתופעה ידועה, אולם לעתים גם השרים נפקדים מהדיונים: "התופעה הזו אינה במקומה. עם זאת, יש גם שרים שלא באים לענות לשאילתות. זה לא בסדר וזה לא בסדר. אני מבטיח להעלות את שני הנושאים לדיון דחוף בישיבת הנשיאות הקרובה", הבטיח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיכטר. עבד ימים על תשובות
צילום: גיל יוחנן
צילום: יותם פרום
יעביר הלאה. טיבי
צילום: יותם פרום
מומלצים