שתף קטע נבחר

אושר בקריאה טרומית: זרם חינוך חילוני-דתי

על פי הצעה של חברי הכנסת מלכיאור וטרטמן, יוקם בארץ זרם חינוך שלישי שישלב בין דתיים וחילונים. הוא יתבסס על מערכת החינוך הממלכתית עם דגש על ערכים יהודים. ח"כ מלכיאור: "מדובר במהפכה רבתי בחינוך בישראל"

הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית הצעת חוק לכינון זרם חינוכי משותף לדתיים וחילוניים. על פי ההצעה, מוסדות החינוך של הזרם החדש יכללו את החינוך הממלכתי עם מתן דגש לערכים יהודיים, וכל בית ספר בארץ יוכל להחליט אם להצטרף אליו.

 

הצעת החוק, שהגישו חברי הכנסת הרב מיכאל מלכיאור (עבודה) ואסתרינה טרטמן (ישראל ביתנו) זכתה לתמיכה של 38 חברי כנסת. על פי ההצעה, יוקם בארץ זרם חינוך שלישי, שיהווה זרם משולב של דתיים וחילוניים.

 

בתי הספר שיכללו בזרם החדש ישלבו חינוך ממלכתי עם חינוך המועשר בלימודי יהדות. המטרות שיעמדו בפני מוסדות החינוך של הזרם יהיו אותן המטרות העומדות בבסיס החינוך הממלכתי, בתוספת ההכרה בחשיבות החינוך לסובלנות והחיים המשותפים בין דתיים, חילוניים ומסורתיים תוך מתן דגש לערכים יהודיים.

 

מוסדות הזרם החדש ישולבו במערכת החינוך הממלכתית, וכל בית ספר בארץ יוכל להחליט עם להצטרף אליו.

 

לדברי חבר הכנסת מלכיאור, מיוזמי ההצעה, מדובר בצעד שיסייע בקירוב הלבבות ומהווה "מהפכה רבתי בחינוך בישראל".

"הקמת הזרם המשולב היא התשובה לפילוג ולקיטוב הערכי ההולך וגובר של החברה הישראלית. המהפכה החינוכית תאפשר למצוא בסיס יהודי ערכי רחב ומשותף לדור שגדל במדינת ישראל היום", טען. 

 

שותפתו של מלכיאור להצעת החוק, ח"כ טרטמן, טענה כי החוק החדש יביא לשיוויון בין כל מוסדות החינוך בארץ. "בתי ספר הנושאים אופי זה התקיימו עד היום מתשלומי הורים ומתמיכה חיצונית. הצעת חוק זו תביא לשיוויון הגיוני במדינה, וגם תלמידים בחינוך משולב ייהנו מזכויות המדינה. מדובר בהישג אדיר לנו כמחוקקים, ובעיקר לאזרחי ישראל המזוהים עם זרם זה", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלכיאור. מהפכה בחינוך
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
הישג אדיר. טרטמן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים