שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המזכיר הצבאי החדש לנשיא - דרוזי מהכרמל

  אלוף משנה חסון חסון, תושב דלית אל-כרמל, החל את שירותו הצבאי בגולני והתקדם לתפקיד בכיר במטה ללוחמה בטרור. הרמטכ"ל מינה אותו למזכיר הצבאי של הנשיא. חסון: "זו זכות גדולה לשרת את המדינה וכבוד גדול לעבוד לצד פרס"

  נשיא המדינה, שמעון פרס, והרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, סיכמו על מינויו של אלוף-משנה חסון חסון למזכירו הצבאי של הנשיא. חסון (45) יליד ותושב דליית אל-כרמל, הוא נשוי ואב לארבעה ילדים, בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדעי המדינה ובוגר המכללה לביטחון לאומי של צה"ל.

   

  "מזכיר צבאי לנשיא המדינה הוא תפקיד ייחודי ורגיש, המחייב תיאום בין כל מערכות הביטחון, קהילת המודיעין וצה"ל וכן גופים ציבוריים נוספים", אמר אל"מ חסון אמר בעקבות המינוי.

   

  "זוהי זכות גדולה עבורי לשרת את המדינה בתפקיד זה וכבוד גדול לעבוד לצדו של נשיא המדינה, שמעון פרס. אני רוצה להודות מעומק הלב לנשיא ולרמטכ"ל על האמון שנתנו בי", הוסיף.

    

  אל"מ חסון התגייס לצה"ל בשנת 1981 כלוחם קרבי בחטיבת גולני. הוא סיים קורס קצינים ומונה למפקד פלוגה בגולני. בהמשך שירותו היה מפקד בבית

  הספר לקצינים. לאחר מכן מילא שורה של תפקידי פיקוד רגישים בחיל המודיעין ובקהילת המודיעין.

   

  במהלך האינתיפאדה מונה אל"מ חסון לקצין מבצעים מיוחדים במלחמה בטרור ביהודה ושומרון. בין השנים 2001-2004 הוא שימש בתפקיד בכיר במטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה, בזמן כהונתו של אריאל שרון. בשנת 2007 הוא סיים את לימודיו במכללה לביטחון לאומי ובד בבד המשיך לפעול בתפקידים שונים בחיל המודיעין.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים