שתף קטע נבחר

השוטר בא ללכוד עריק מצה"ל ואויים באקדח לרקה

שוטרים צבאיים שפקדו את דירתו של עריק בירושלים לא ידעו מה מצפה להם: אחותו של החייל הזעיקה שניים מחבריה ואלה פתחו בקטטה, במהלכה אף הצמידו אקדח לראשו של אחד מלוכדי העריקים. השניים נעצרו וטענו להגנתם: "חשבנו שמדובר בפורצים"

לוכדי עריקים של המשטרה הצבאית שיצאו השבוע למשימה שגרתית לא שיערו בנפשם שתסתיים בצורה כזאת. ל-ynet נודע כי הלוכדים הותקפו באלימות על-ידי צעירים בירושלים, ואחד מהם אף שלף אקדח והצמיד לראשו של חייל. בדובר צה"ל אישרו את פרטי האירוע וציינו כי החיילים פעלו על-פי הפקודות והנהלים התואמים את המקרה. "לוכדי עריקים מבצעים משימה צבאית ערכית וכל תקיפה שלהם ראויה לגינוי ולהוקעה", אמר גורם צבאי.

 

חיילי צה"ל נחשפים לא אחת לסיכונים במשימות אותן הם מבצעים. גם לוכדי עריקים, שאינם זוכים בדרך כלל ליחס אוהד מצד החברה,

מסתכנים לא מעט בעת ניסיותיהם לעצור חיילי צה"ל שאינם ממלאים את חובת שירותם בצבא. אולם האירוע הזה נחשב לחמור במיוחד.

 

המקרה התרחש בשעות הלילה שבין ראשון לשני, אז הגיעו מספר שוטרים צבאיים לבית בשכונת פסגת זאב בירושלים. השוטרים לא שיערו בנפשם כיצד תסתיים פעולה שגרתית, שמבצעת המשטרה הצבאית בפיקוד המרכז, בראשות סגן-אלוף אבינועם ארז, שתכליתה להביא את העריקים לדין.

 

השוטרים הצבאיים הגיעו לביתו של עריק בשירות סדיר, שנעדר מצה"ל מאז פברואר 2007 וכל הניסיונות לאתר אותו עלו בתוהו. בהתאם להנחיות, לבש אחד השוטרים הצבאיים מדים ואילו היתר היו בלבוש אזרחי. כאשר הגיעו לדירת מגוריו של העריק, מיהרה אחותו להזעיק שניים מחבריו. אלה הגיעו למקום במהרה ותקפו את החיילים באגרופים ואף באלות.

 

רגע השיא של  התקרית היה כאשר אחד הצעירים שלף אקדח, שאותו החזיק ברישיון, והצמיד לרקתו של אחד החיילים. השוטרים הצבאיים נחבלו. למקום הוזעקו שוטרים "כחולים" שעצרו את התקופים והחרימו את כלי הנשק. כבר בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד השניים בגין תקיפה בנסיבות מחמירות.

 

"האירוע צריך להדליק נורה אדומה"

"מדובר באירוע חמור שצריך להדליק לכולנו נורה אדומה", אמר גורם בצה"ל. "לוכדי עריקים מבצעים פקודות בעלות ערך חשוב. הם אינם מגיעים חמושים לבתים ומנסים לעצור את העריקים על-פי חוק, משום שהם אלה שמפרים ברגל גסה את החוק בכך שאינם משרתים בצבא. זה דבר חמור מאוד שאזרחים נוקטים באלימות קשה נגד לוכדי העריקים, אך הדבר לא ירתיע אותנו להמשיך ולפעול נגד העריקים".

 

למרות זאת, החשודים שנעצרו מספקים גרסה שונה לגמרי. לטענתם, כאשר השוטרים הצבאיים התדפקו על דלת הדירה בשעת לילה מאוחרת, היתה אחותו של העריק לבדה בבית. היא חשבה תחילה כי מדובר בשודדים, ולכן לא ענתה להם.

לדבריה, כשהשוטרים - שהיו בלבוש אזרחי - המשיכו לדפוק בדלת, היא נבהלה והזעיקה חברים.

 

לטענת החשודים, כשהגיעו לדירה והבחינו בלוכדי העריקים חשבו אף הם כי מדובר בפורצים או שודדים. אחד מהם, שהחזיק אקדח ברישיון, שלף אותו ובשלב זה יצא האירוע מכלל שליטה.

 

השניים יובאו לדיון בבית משפט השלום בירושלים. בית המשפט שחרר אותם לביתם, וישנה כוונה להגיש נגדם כתב אישום בגין תקיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
קרב בלב העיר. שוטר צבאי
צילום: דובר צה"ל
צילום: חנן גרינברג
מבצע לכידת עריקים. ארכיון
צילום: חנן גרינברג
מומלצים