שתף קטע נבחר

הגננת הצילה הילדים מקסאם: "מגיע לה צל"ש"

הרקטה שהתפוצצה באחד הקיבוצים בשער הנגב גרמה נזק לבית ילדים, אולם הפעוטות יצאו ללא פגע, בזכות תושייתה של הגננת. "ב-15 שניות היא הספיקה להכניס את כולם למרחב המוגן", סיפר קצין הביטחון של הקיבוץ

רגיעה של ממש אין ביישובי הדרום, את זאת הבינו כבר התושבים. אתמול בבוקר (יום ו') הוכחה הסתגלותם של אנשי מערב הנגב להמשך מתקפת הרקטות, כשאחת משלוש רקטות קסאם התפוצצה בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב, בין שני בתי הילדים בקיבוץ. הגננת הספיקה להניס את כל הילדים למרחב מוגן, והם יצאו ללא פגע. למבנה נגרם נזק, ובמקום פרצה בהלה.

 

"כשהיה צבע אדום היא הספיקה בדיוק להכניס אותם לתוך מבנה ממוגן - כל זה ב-15 שניות. מגיע לה צל"ש", אמר עמי רבין, קצין הביטחון של הקיבוץ, בסיור בבית הילדים, בו שהו פעוטות בגיל שנה וחצי עד שנתיים.

 

לאה מוספי, תושבת הקיבוץ, סיפרה על ההרגלים בקיבוץ: "יש הוראה מפורשת בזמנים האלה לא לצאת בכלל עם הילדים לא לטיולים ולא להיות איתם בחצר, פשוט להיות כלואים בתוך הגנים". על פי קצין הביטחון, תינוק היה עלול לספוג רסיס בראשו מהתנפצות חלון, אלמלא תושייתה של הגננת.

 

אורנה שוורץ, אחות בית הילדים, סיפרה ל-ynet: "מיהרנו להכניס את הילדים למרחב המוגן ואז שמענו פיצוץ חזק". היא המשיכה ותיארה את הנזק: "השמשות והחלונות נופצו, תמונות נפלו מהקירות והיתה בהלה גדולה. יש לנו מיגון כאן בגגות, אבל הוא לא מיגון מלא". לדברי שוורץ, רק בנס איש לא נפגע.

 "דיברתי עם ילדה בת שנתיים וחצי, שאלתי אותה לשלומה והיא השיבה: 'היה בום גדול ואני רוצה את אמא'. זאת המציאות שהילדים שלנו נאלצים להתמודד אתה".

 

פלוגות סלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות התנגדות עממית, קיבלו אחריות לירי. זאת לאחר שלפנות בוקר פעל כוח של צה"ל בדרום רצועת עזה - ובחילופי אש עם חמושים נהרג פעיל חמאס ואחר נפצע. בצה"ל אישרו שכוח צבאי מ"אגוז" נכנס לשטחי הרצועה באזור כיסופים, ניהל חילופי אש עם החמושים - וזיהה פגיעות.


פורסם לראשונה 28/03/2008 19:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום הנפילה, היום
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים