שתף קטע נבחר

הרב פרומן ביום האדמה: בפי מסר של שלום

"הגעתי להזדהות עם התביעה לצדק", הסביר הרב מתקוע שהגיע לעצרת יום האדמה בעראבה. הוא הוסיף כי "יש לשקם את האמון בין הציבור היהודי לערבי בארץ"

אורח מפתיע בעצרת יום האדמה בעראבה: הרב מנחם פרומן מההתנחלות תקוע הגיע היום (א') לעצרת יום האדמה ה-32. הוא ישב בשורה הראשונה בין ח"כ מוחמד ברכה למנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח.

 

הרב פרומן אמר כי החליט להגיע לעצרת, לאחר ששמע את ח"כ ברכה קורא ליהודים לבוא ולהזדהות עם הערבים. פרומן אמר כי דווקא בשל היותו רב יש לו תפקיד חשוב בימים אלה. "הגעתי להזדהות עם התביעה לצדק, צדק מוביל לשלום וכך יהיה טוב ליהודים וטוב לערבים. מידי בוקר אני מסיים את התפילה שלי ומבקש שלום בעולם. היום מציינים את יום האדמה. זהו יום שתובעים בו צדק ואם יהיה צדק על פני האדמה יהיה שלום", הוא הסביר.

 

מנהיגים ערבים רבים הגיעו ללחוץ את ידו של הרב פרומן. "אני אומר בעברית ובערבית, אם אני מאמין באלוהים אני

 מאמין בשלום ואני מגיע לכאן עם מסר לשלום. אני חושב שצריך לשקם את האמון בין הציבור היהודי לערבי בארץ ואני מאמין שהציבור הערבי רוצה צדק על בסיס של שלום".

 

מי שעוד הגיעה לעצרת בגליל, היתה גם פעילת השמאל טלי פחימה. פחימה, שריצתה עונש מאסר בגין עבירות של מגע עם סוכן חוץ, הגיעה גם בשנה שעברה לעצרת המרכזית לציון יום השנה ה-31 ליום האדמה שנערכה בסכנין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הרב מנחם פרומן. אורח בעראבה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים