שתף קטע נבחר

מסעדה: מאות תושבים התפרעו, הציתו אנטנות

התפרעות אלימה בכפר הדרוזי מסעדה בצפון רמת הגולן. כ-1,500 תושבים פרצו למתחמים שבהם ממוקמות אנטנות סלולריות, והציתו אותן. המשטרה סגרה את הכפר מכל צדדיו - אך הסירה את המחסומים כעבור זמן קצר. השוטרים שוחחו עם ראשי הכפר, כדי להביא לרגיעה

מהומות בצפון רמת הגולן. 1,500 מתושבי הכפר הדרוזי מסעדה הפגינו אמש (יום א') במחאה על הצבת אנטנות סלולריות בכפרם. שלוש אנטנות הוצתו והכפר נסגר לחלוטין למשך כשעה. משטרת התנועה סגרה שני צירים: כביש 98, צפונית לצומת אודם וכביש 99, מגשר סער לכיוון הכפר מסעדה - הכבישים נפתחו כשהרוחות בכפר נרגעו.

 

התושבים, בהם ילדים ונשים, התחלקו למספר קבוצות ופרצו לשני מתחמים שבהם ממוקמות אנטנות - אחת של בזק. בשני המתחמים הנוספים מוצבות אנטנות של חברת פרטנר. האנטנות הועלו באש. צוותי כבאות מקריית שמונה כיבו את השריפה. כוחות גדולים מתחנת גולן וממשטרת מרחב גליל הוזעקו לכניסות וליציאות מהכפר וסגרו אותו לזמן קצר.


שוטרים ואנשי הכפר (צילום: אביהו שפירא)

  

דובר המרחב, רב-פקד ערן שקד, סיפר שהמשטרה לא נכנסת פנימה, ומנסה להידבר מול הנהגת הכפר והמכובדים, כדי להרגיע את התושבים הזועמים.  

 

בחודש אוקטובר אשתקד הוצת בפקיעין מתקן סלולרי. בעקבות המקרה פרצו מהומות בכפר הדרוזי בגליל נפצעו 27 שוטרים ועוד כ-10 אזרחים ואנשי מד"א. אחד המפגינים נורה בבטנו בידי שוטר. שוטרת שמצאה עצמה מבודדת בכפר מצאה מקלט בביתו של קצין משטרה בדימוס המתגורר במקום וכוח שוטרים נכנס ליישוב בתיאום עם אנשי דת, כדי להוציאה.

 

ברמת הגולן שרפו לפני כשלוש שנים תושבים זועמים כמה אנטנות ביישוב בוקעתה, לאחר שנודע ביישוב על מותו של אחד התושבים ממחלת הסרטן. ביישוב טענו כי בשנים האחרונות גדל מאוד מספר חולי הסרטן במקום כתוצאה ממיקומן של האנטנות הסלולריות.

 

במאי 2004 נרצח אדם ביישוב אעבלין, בשל ויכוח עם שכניו על הקמת אנטנה סלולרית. על רקע הקמת המתקן - פרצה קטטה בין משפחות יריבות ותוצאותיה היו קשות ביותר. המתיחות בין המשפחות החלה לאחר שאחת המשפחות השכירה שטח ששייך לה לאחת החברות הסלולריות.


פורסם לראשונה 30/03/2008 22:32

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת האנטנות שהוצתו.
צילום: אביהו שפירא
המשטרה סגרה כבישים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים