שתף קטע נבחר

הפרוצות ריגשו את הכנסת: ההצעה למיסוד בוטלה

בדיון על הצעת חוק למיסוד הזנות בוועדה למאבק בסחר בנשים, סיפרו שתי פרוצות על עבודתן המשפילה: "ישבתי עם ראש מושפל והגיע לקוח שהצביע עליי. זה היה הרגע בו נשברתי והפכתי לבן אדם אחר". ח"כ גלזר משך את הצעתו, יו"ר הוועדה גלאון בירכה

"אז לא הבנתי כלום, חיפשתי אהבה. המשפחה לא הגנה עליי, הייתי קורבן של החיים", כך סיפרה היום (ב') רחל (שם בדוי), זונה לשעבר, שהעידה במהלך דיון בוועדת המשנה של הכנסת למאבק בסחר בנשים. הדיון עסק בהצעת חוק של ח"כ אלחנן גלזר (הגמלאים) למיסוד הזנות בישראל - אותה החליט גלזר למשוך בעקבות העדויות ששמע.

 

פרט לחברי הוועדה, בדיון השתתפו נציגי ארגוני נשים, ושתי נשים אשר עסקו בזנות. רחל הפסיקה לעסוק בזנות לפני 11 שנים ומאז מנסה להשתקם.

למרות נישואיה הכושלים היא מגדלת ילדים והיא גם סבתא לנכד, אך מודה שמאז גירושיה מבעלה, ובאופן כללי, היא מתקשה ביצירת קשרים עם גברים.

 

בשיחה עם ynet סיפרה רחל כי החלה להידרדר לעיסוק בזנות בגיל צעיר, כתוצאה מפגיעה מינית שספגה במשפחה והתעלמות מוחלטת מצד הוריה והממסד. היא קראה להתנגד בתוקף לעצם הרעיון של מיסוד הזנות בישראל ואמרה: "זה יחשוף עוד נשים למסור את גופן תמורת כסף.

 

"רוב הנשים שעושות את זה עברו התעללות קשה בילדות. כל אישה כשמגיעה לכך לא מרגישה שום דבר, מוסרת את גופה ובורחת לסמים", הוסיפה רחל, וכשדיברה בוועדה אמרה כי חלומה הוא לבנות בית לנשים שעסקו בזנות כדי שיהיה להן לאן ללכת.


הוועדה מאזינה לעדויות, היום (צילום: גיל יוחנן)

 

ראיתי מודעה: כסף קל בעבודה קלה

האשה הנוספת שמסרה עדות בדיון הפסיקה לעבוד בזנות רק לפני חודשיים. היא הגיעה לארץ מברית המועצות לפני יותר מ-11 שנים, כעבור חצי שנה בתה חלתה במחלה והיא לא ידעה כיצד להתמודד וממי לבקש עזרה, גם בשל קשיי שפה.

 

העדה סיפרה על הפעם הראשונה שהגיעה לבית בושת, לאחר שראתה בעיתון מודעת "כסף קל בעבודה קלה": "לא ידעתי איך זה יתפתח. בפעם הראשונה שהגעתי ישבתי מול הקליינט והסתכלתי. אמרתי לעצמי שאני לא יכולה לעשות את זה ופשוט ברחתי משם, אבל כשהגעתי הביתה הבנתי שאין לי ברירה ולמחרת חזרתי, פשוט אילצתי את עצמי ללכת.

 

"ישבתי עם ראש מושפל והגיע לקוח שהצביע עליי. זה היה הרגע בו נשברתי והפכתי לבן אדם אחר", אמרה,

ואז פרצה בבכי ופנתה שוב לחברי הוועדה: "אדם שעוסק בזנות מנסה להתגבר על הבושה, משקר לעצמו בניסיון להדחיק, שאפשר להתרגל, אבל אי אפשר".

 

כאמור, החליט בסופו של דבר ח"כ גלזר למשוך את הצעת החוק שיזם בנושא מיסוד הזנות בישראל. לפני כן אמר: "אם אדע שהצעת החוק שלי תזיק לפחות לאישה אחת אסיר אותה מיד. מטרתי הייתה לעזור ולסייע".

 

יושבת ראש הוועדה, ח"כ זהבה גלאון (מרצ), בירכה על החלטתו ואמרה כי "זהו צעד חשוב שימנע מתן לגיטימציה לעברות הקשורות לזנות ולסרסרות".


פורסם לראשונה 31/03/2008 13:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ישיבת הוועדה, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים