שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הנהלת הבורסה מאיימת להשבית את המסחר

  עובדי הבורסה שיבשו היום (ב') את מערכת סליקת הכסף ומערכת סליקת המעו"ף * מוועד העובדים נמסר ל"כלכליסט" כי הם מתכוונים להחריף את צעדיהם בימים הקרובים * הפסקת המסחר נראית קרובה מאי-פעם

  עובדי הבורסה גרמו היום (ב') לשיבושים במסחר, כחלק מסכסוך העבודה במקום. בבוקר הורה ועד העובדים לא להעלות את המחשב המרכזי של הבורסה, כך שלא היה ניתן לשלוח דיווחים למשרד האוצר, בנק ישראל וחברי הבורסה. כמו כן, שובשה גם מערכת סליקת הכסף ומסלקת המעו"ף בבורסה.

   

  השבתת מערכות המחשב המרכזי גרמה, בין השאר, להשבתת שירותי הסליקה של ניירות הערך הנסחרים בבורסה, להשבתת הסליקה הכספית המתבצעת באמצעות מערכת RTGS של בנק ישראל ולהשבתת מערך הביטחונות של חברי הבורסה, הסוחרים בנגזרים.

   

  במכתב ששלחה מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון, אל ראש ועד העובדים, יצחק לרנר, ושהגיע לידי "כלכליסט", הודיעה לבנון כי אם מחר (יום ג') יחזרו על עצמם השיבושים היא תורה על הפסקת המסחר כליל.

   

  העובדים מצידם אמרו ל"כלכליסט", כי הם מתכוונים להחריף בימים הקרובים את השיבושים.

   

  בארבעת השבועות האחרונים מפסיקה ההנהלה את המסחר בשעה 14:15, שלוש שעות לפני תום המסחר הרגיל. זאת, לדברי גורמים בהנהלה, בשל חשש, שהעובדים יודיעו על עזיבת המשמרות מוקדם מהרגיל ומפגיעה אפשרית בתקינות המסחר, עקב חוסר היכולת לתקן פקודות שניתנו, כמו גם לערוך סיכום של תוצאות המסחר.

   

  העובדים דורשים להכניס את 80 עובדי מיקור-החוץ אל תוך ההסכם הקיבוצי. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", העובדים הודיעו כי הם מוכנים לוותר על תוספות שכר של 2007 בהיקף של כ-15 מיליון שקל תמורת מילוי דרישתם.

   

  גורמים בהנהלת הבורסה האשימו את העובדים בחוסר אחריות ובפעולות הנגרמות עקב הלחץ שנמצאים בו העובדים. לדבריהם, התנהגות העובדים תביא לפגיעה קשה בציבור המשקיעים.

   

  מוועד עובדי הבורסה נמסר, כי אסתר לבנון תצטרך להסביר לעובדי הבורסה ולמשקיעים מדוע התעכבה במשך חודש ימים ולא התקדמה ולו במילימטר במשא ומתן כל עוד העובדים שמרו על איפוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים