שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  סרקוזי בפנייה למנהיג FARC: שחרר את בטאנקור

  בפנייה טלוויזיונית יוצאת דופן, קרא נשיא צרפת למנהיג ארגון המורדים הקולומביאני לשחרר את בת הערובה הנמצאת השבי מאז 2002 ואמר כי היא נמצאת בסכנת חיים של ממש. "רק החלטה שלך תציל את האישה הזו. ההיסטוריה תשפוט אותך אם היא תמות, הפשע הזה יהיה על ידייך"

  נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, קרא היום (ג') לארגון המורדים "צבא המהפכה של קולומביה" (FARC) לשחרר את המועמדת לנשיאות קולומביה לשעבר, אינגריד בטאנקור, ואמר כי עקב מחלתה נמצאת בטאנקור בסכנת חיים של ממש.

    

  בפנייה טלוויזיונית נרגשת ויוצאת דופן למנהיג המורדים, מנואל מרולנדה, אמר סרקוזי: "אנו זקוקים רק החלטה שלך להציל את האישה הזו ממוות. שחרר את אינגריד". עם זאת, שיגר נשיא צרפת גם מסר מסר תקיף למרולנדה ואמר לו: "ההיסטוריה תשפוט אותך אם האישה הזו תמות. הפשע הזה יהיה על ידייך. צרפת ממתינה רק לאישורך כדי לשלוח את הצוות ההומניטרי". 

   

  בטאנקור, אזרחית צרפת וקולומביה, נחטפה לפני יותר משש שנים ומוחזקת על ידי לוחמי הגרילה של FARC בג'ונגלים של קולומביה. לאורך השנים הידרדר מצבה הבריאותי והיא סובלת כיום מצהבת נגיפית מסוג B ומחלת עור.

    

  "שחרורה של אינגריד בטאנקור יפתח צוהר לשלום. אי שחרורה יהיה טעות פוליטית קשה בנוסף לטרגדיה ההומניטרית", הוסיף סרקוזי שנפגש מוקדם יותר עם ראש העמותה לשחרור בטאנקור, ארנו מנגיאפן, וזה אמר לו כי על פי מידע שבידיו בטאנקור פתחה בשביתת רעב ב-23 בפברואר.

   

  דבריו של נשיא צרפת באו כחודש לאחר שהצהיר כי הוא מוכן לנסוע לקולומביה במסגרת מאמציו להבטיח את שחרורה של בטאנקור. "התיאורים האחרונים אודותיה מייסרים באכזריותם ובברבריות שלהם. אסור להם לתת לאישה הזאת למות. זהו מירוץ נגד השעון ואיננו יכולים לחכות עוד", אמר אז סרקוזי.

   

  בשבוע שעבר אמר ראש ממשלת צרפת, פרנסואה פיון, כי ארצו מוכנה לשחרר אנשי FARC הנמצאים בבתי כלא בתמורה לשחרור בטאנקור.

  במקביל, חתם נשיא קולומביה, אלבארו אוריבה, על צו שבו התחייב לשחרר מהכלא הקולומביאני מאות מלוחמי הארגון - אם תשוחרר בטאנקור. FARC דורש את שחרורם של כ-500 לוחמי גרילה הכלואים בקולומביה בתמורה לשחרורם של כ-39 בני ערובה רמי-דרג, בהם בטאנקור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סרקוזי בטלוויזיה. צוהר לשלום
  צילום: AFP
  שובתת רעב. בטאנקור
  צילום: רויטרס
  מומלצים