שתף קטע נבחר

אושרה הרחבת תחנת הכוח חגית שבצפון

היחידה הנוספת שתוקם באתר חגית תספק 350 מגה-ואט. המועצה הארצית לתכנון ובנייה לא אישרה בשלב זה הקמת תחנת כוח בקיסריה

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה אתמול את הרחבת תחנת הכוח חגית, בסמוך לצומת אליקים שבצפון. לפני כחודש סירבה המועצה לאשר את הרחבת התחנה, אך בדיון נוסף שקיימה אתמול לבקשת שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, חזרה בה.

 

עם זאת המועצה החליטה בשלב זה לא לאשר הקמת תחנת כוח נוספת בקיסריה. ממשרד הפנים נמסר בעניין זה: "הוחלט להטיל על מנהל התכנון, בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה והמשרד לתשתיות לאומיות, לאתר חלופה לתוספת הנדרשת".

 

בן אליעזר אמר לחברי המועצה: "בקשתי דיון חוזר בפני המועצה, מכיוון שאני רוצה שתדעו שהאלטרנטיבה היא שהמדינה תהיה בעלטה. משק החשמל נמצא במשבר, עקב חוסר היכולת של חברת החשמל לעמוד בביקושים הצפויים לחשמל. משמעות אי אישורן של שתי תחנות אלו היא שחברת החשמל לא תוכל לעמוד בביקושים של שנת 2010, דבר שיעלה מיליארדי שקלים למשק".

 

לדברי בן אליעזר, התחנות יפעלו באמצעות גז טבעי, פרט למקרים שבהם תהיה תקלה בלתי צפויה באספקת הגז.

 

הרחבת חגית, בהיקף של 375 מגה-ואט, היא אחת מארבע תחנות כוח שמשרד התשתיות מקדם את הקמתן בעלות כוללת של מיליארד דולר. הפרויקטים הנוספים הם תחנת כוח ברמת החובב שתספק 250 מגה-ואט; תחנת כוח נוספת באזור רמת חובב שתספק 375 מגה-ואט, ואתר באשכול שיספק אף הוא 375 מגה-ואט.

 

ממשרד התשתיות נמסר כי הפעלת תחנות הכוח האלה תביא לתוספת של 250 מגה-ואט בשנת 2009, 750 מגה-ואט בשנת 2010 ו-375 מגה-ואט ב-2012. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בן אליעזר. מדינה בעלטה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים