שתף קטע נבחר

החרם על עסקי וייסמן נחתם, והופקד בכספת

ועדת הרבנים למען השבת: הרב אלישיב והאדמו"ר מגור חתמו על כרוז הקורא לחרם על עסקי דודי וייסמן. הכרוז הופקד בכספת, כשבמקביל ניתנה עוד הזדמנות לקבוצת וייסמן לסגור את רשת חנויות AM-PM בשבת

בדרך לחרם: למרות הפרסומים בימים האחרונים לפיהם איש העסקים, דודי וייסמן, מוכן לסגור חלק מחנויות AM-PM בשבת, על מנת להגיע להסדר עם החרדים, נראה כי הסכסוך בין הצדדים הולך ומחמיר. כעת, מודיעה ועדת הרבנים למען השבת כי פוסק הדור האשכנזי, הרב יוסף שלום אלישיב והאדמו"ר מגור, הרב יעקב אלתר, שוחחו הבוקר (יום ד') ביניהם בעניין "חילולי השבת המחפירים והמתרבים בארץ ישראל".

 

שני הרבנים, כך נמסר בהודעת הוועדה, החליטו בעצה אחת לחתום על כרוז משותף, "הקורא לכל עם מקדשי שביעי, לרכוש אך ורק בחנויות שומרי שבת ולהימנע מלרכוש בחנויות מחללי שבת, לרבות "רשת הריבוע הכחול ושפע שוק" מקבוצת "דור אלון" שפתחה חנויות לממכר מזון בתוככי הערים בשבתות ובמועדי ישראל, תופעה חדשה שלא הייתה מאז קמה מדינת ישראל", נמסר מוועדת הרבנים.

 

לעת עתה, הורו הרבנים למזכיר הוועדה, יצחק גולדקנוף, לשמור את הכרוז בכספת וכי "הם פונים לבעלי קבוצת אלון ומתחננים אליהם לסגור את החנויות של AM-PM הפתוחות בשבתות, כי מלבד חילולי השבת של עצמם הם גוררים פתיחת חנויות נוספות להיפתח בשבתות כאלו שעשרות שנים היו סגורות וגם מכשילים אנשים נוספים לחלל שבת, כאלה שמעולם לא חיללו שבת". את שיחתם חתמו הרבנים בציטוט מהגמרא במסכת שבת: "שיכולה היא השבת שתרחם".

 

ממשרד יחסי הציבור "רותי שטרית" המייצג את קבוצת העסקים של דודי וייסמן טרם נתקבלה תגובה להודעת הוועדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלישיב. למען השבת
צילום: אביעד בטר
מומלצים