שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בן 60 פוקח עין

  טד דנסון כבר לא צעיר. האיש שאמריקה תזכור לנצח כשחקן הבייסבול רודף הנשים שפתח בר, הוא היום מנכ"ל נכלולי ב"דאמאג'ז", המלווה הצמוד של הילארי קלינטון (ביל לפעמים נרדם אצלו על הספה) ומעיד שהתחביב שלו היא אשתו. ראיון בלעדי

  כשמתאהבים יוצרים דת שהאל שלה הוא בר חלוף. כשמתאהבים בדמות בסדרת טלוויזיה קלאסית, הלהבה הזאת בוערת לנצח, אולי מפני שנוסטלגיה היא חומר דליק במיוחד. אמריקה התאהבה בטד דנסן ב"חופשי על הבר" כששיחק את סאם מלון, שחקן בייסבול שעם פרישתו פתח בר בו כולם יודעים את שמך ותמיד שמחים כשאתה בא. מהר מאוד כולם ידעו את שמו ושמחו מאוד כשהוא בא.

   

  "חופשי על הבר" היא אחת מקומדיות המצבים האמריקניות המצוינות ואחת הראשונות שהתמקדו במקום עבודה. לכן היא נחשבת אבן דרך בתולדות הטלוויזיה האמריקנית, שליחה לא נס, גם לא במרוצת השנים. סם מלון היה רק "הכוכב החתיך", שהוקף בשחקני משנה מעולים, אבל אנרגיית הסקרובול שיצר עם שלי לונג ואחריה עם קירסטי אלי שימשה מרכז הכובד של הסדרה וממנה נבע עיקר הרייטינג האגדי שלה.

   

  לכן הופתעה אמריקה לגלות את דנסון ב"Damages" (המשודרת בערוץ "XtraHot"), בתפקיד ארתור פרובישר, מנכ"ל רב עוצמה וקטן מצפון, שנוהג להסניף קוקאין, לבגוד באשתו ולרוקן את קרנות הפנסיה של עובדיו.


  דנסון ב"Damages". מנכ"ל קטן מצפון, מסניף קוקאין ובוגד באשתו

    

  "זה בהחלט תפקיד שלא הולם את הטייפקאסט שלי", מודה דנסון בראיון בלעדי ל-ynet, "אני יודע שהפחדתי הרבה אנשים כשצפו בי לראשונה בתפקיד הזה".

   

  ואין פלא. דנסון הוא מונומנט של אמריקניות יצוקה, ואם היו חוצבים את פניו בהר ראשמור איש לא היה מתנגד. הוא גם לא ממש זקוק לכסף ויכל לוותר על התפקיד מעורר ההתנגדות הזה. אז למה לו "Damages", עכשיו? התשובה לכך, כמו התשובה לשאלה למה לכם "Damages" עכשיו, היא תסריט טוב ויותר מכך, גלן קלוז.

   

  "שיחקנו יחד בעבר ושמעתי שהיא עושה טלוויזיה עבור FX. תמיד כיבדתי את עבודתה ואת הבחירות שלה", הוא אומר, "ואז שמעתי שהיא ממשיכה ב-FX (קודם ל"Damages", קלוז שיחקה ב"מגן" באותה רשת, מ.ק), והזדמן לי לשמוע על תפקיד בסדרה החדשה שלה, שנשמע לי מעניין", הוא משלשל את העניינים שקדמו לבחירתו לתפקיד.

   

  "הבנתי שמדובר בתפקיד של איש עסקים, מיליארדר שמעורב בפרשיית שחיתות. פגשתי את שלושת כותבי הסדרה, בוגרי הרווארד מבריקים, שכתבו תסריט וירטואוזי מלא מחשבה. אהבתי את הרעיון להיות חלק מסדרה שלא צריכים לסגור את העלילה שלה ב-45 דקות כל שבוע, כי אז אין לך הזדמנות לפתח דמות רבת ניואנסים.

   

  "בגלל שהיא משודרת בכבלים, יש לה פחות צופים ולפעמים זה מתסכל כי אתה עושה עבודה טובה ורוצה שיהיו שם אנשים שיצפו בזה. אבל יש לה שם הרבה

   יותר הרבה חופש אמנותי והיא הרבה יותר פורצת גבולות".

   

  מה אתה מביא לתפקיד?

   

  "אני מביא לארתור פרובישר את כל המטען שלי כשחקן 'נחמד'. אנשים אומרים: 'הנה, זה טד איש נחמד שמצחיק אותי וזו גלן, היא היתה מפחידה ב'חיזור גורלי'', וכאן אני משחק את המפחיד והיא משחקת את הטובה. בערך, כלומר, לדמויות כאן יש הרבה יותר מימדים. הכותבים רצו לבדוק מה כוח עושה לאנשים, יש פה הרבה אזורים אפורים, יש אנשים טובים שעושים מעשים רעים ולהיפך".

   

  להוציא את הסם מהטד

  המנכ"ל פרובישר הוא משולח רסן וקודר מבט, אבל העיניים הם עיניו של סם מלון, ולמרות משחקו האמין ישנה ציפייה סמויה שהמנכ"ל יזנק לפתע אל מאחורי הבר של "צ'ירס", יאבד כמה עשרות נקודות איי.קיו ויהתחיל עם כל אישה בסביבה. עד כדי כך קשה לנתק את דנסון מהבר ואת הבר מדנסון, אבל את דנסון זה לא מתסכל. 

   

  "הסיבה שאני עדיין עובד היום היא ככל הנראה בגלל 'חופשי על הבר'. אני חייב את הקריירה ואת החיים שיש לי עכשיו ל-11 השנים בסדרה הזאת".

   

  תככב בעוד קומדיית מצבים?

   

  "אין לי חוקים קבועים בנושא. ברגע שאתה אומר 'אני לא רוצה לעשות קומדיה' לפתע באה קומדיה. איפה שהכתיבה הטובה נמצאת – לשם אלך".

   

  אתה חושב שהסיטקום כז'אנר נמצא בדעיכה?

   

  "הפורמולה משתנה. אני חושב שזה מת עד שבא מישהו ועושה מעשה, ומשהו יפה נכתב ואז אנשים צופים בו".

   

  כמו "תרגיע", שם אתה מתארח באופן קבוע?

   

  "כן אני חבר של לארי דייויד. אני בר מזל. לארי בהחלט שינה את הנוסחה והוא עושה את זה בכישרון ובהתלהבות. הוא מוכיח שאתה עדיין יכול להפתיע גם בסיטקום בן חצי שעה".

   

  אתה חבר שלו?

   

  "אני ואשתי חברים טובים של לארי. לפני ש'תרגיע' עלתה לאוויר לארי הראה לנו פיילוט מוקדם מאוד וחשבנו שזה מצחיק ושונה. אמרנו לו כחברים שאם ירצה שנתארח בזה, נשמח מאוד. הופענו בשנה הראשונה באחד הפרקים ומאז אנחנו מתארחים בקביעות בשלושה-ארבעה פרקים בעונה".


  טד דנסון ב"תרגיע". ללארי יש לב ענק, נדיב בלצחוק מבדיחות של אחרים

   

  הוא כזה גם במציאות?

   

  "חלקים ממנו הם כאלה. הוא קצת משוגע כמו בתוכנית אבל לא לגמרי כזה. יש לו לב ענק, מתוק ונדיב. קומיקאים לא תמיד נדיבים בלצחוק מבדיחות של אחרים, אבל לארי מאוד אוהב שמצחיקים אותו"

   

  הילארי תנקה את אמריקה

  מלבד "Damages" מצלם בימים אלה דנסון סרט קולנוע בשם "מאד מאני", עם דיאן קיטון וקייטי הולמס, מטייל עם אשתו בשיטוטים שאת חלק הארי שלהם תופסת החברה הטובה שלהם הילארי, הילארי קלינטון בשבילכם. לאחרונה הם שוטטו באייווה, טקסס ואוהיו. לפעמים גם ביל מצטרף.

   

  במסגרת השיטוטים הם מדברים על אנשים בקהל שמגיע לאסיפות הבחירות של הילארי, ומתראיינים ומביעים את תמיכתם בה. "נעשה הכל רק כדי ליידע את הציבור כמה היא נהדרת", הוא מצהיר. אם אתם תוהים איך דנסון יודע שהילארי כל כך נהדרת, זה מפני שאשתו, מרי סטינברגן, היא חברה קרובה שלה כבר כמעט 30 שנה. ביל עצמו "נתן" לדנסון את סטינברגן בחתונה שלהם.

   

  כן, אין זה סוד שהוליווד היא ברובה פרו-דמוקרטית, והיא נחלקת בין אובאמיאנים מובהקים כמו אופרה ווינפרי וג'ורג' קלוני, לבין קלינטוניאנים מסורים כמו טד דנסון. נכון שג'ק ניקולסון ורוב ריינר הפיקו עבור הילארי קמפיין יוטיוב, ובכך הפגינו יוזמה נדירה, אבל דנסון ואשתו הם הסלבריטאים הכי נאמנים לקלינטונית והם ילכו אחריה באש ובמים, כלומר יסעו איתה בלימוזינות עד לבית הלבן.

   

  "הרגשות שלי מאוד חזקים בנושא", מסביר דנסון, בעל רקורד מוכח של פעילות פוליטית, בעיקר למען איכות הסביבה. "ישנם כל כך הרבה דברים בעולם שצריך לתקן. הכל כל כך שביר ועדין וצריך שהאדם המבריק והחכם ביותר ינהיג את המדינה. רק צריך להסתכל מה המועמדים עשו בעבר כדי להבין שהילארי קלינטון היא המפקדת העליונה הטובה ביותר".


  הילארי קלינטון. לפעמים היא נרדמת אצל דנסון על הספה (צילום: AP)

   

  ולמה שיקשיבו לך? אתה לא פוליטיקאי או מומחה פוליטי, אלא שחקן.

   

  "אני מכיר אותה כבר 15 שנים. נכון, למי אכפת מה שחקן חושב על מדיניות חוץ, אבל אני מכיר את אופייה המעולה, את החום שלה, את נאמנותה כחברה".

   

  אבל יש סיבה שדווקא שחקן מפורסם מספר על תולדותיה ולא סתם חבר אלמוני.

   

  "אני חושב ששחקנים יכולים למשוך קהל, אבל במקרה שלה אנחנו מאוד בצל, אנחנו רק מסיירים איתה. היא כוכבת רוקנרול, היא סטאר בעצמה היא לא צריכה סלבריטיז סביבה, היא צריכה חברים וזה הדבר הקשה ביותר לעשות עבור פוליטיקאי כה עסוק. אנחנו אוהבים אותה כחברה ורוצים לתמוך בה. אם אינכם בטוחים בסמכותנו להמליץ, אל תקשיבו לנו, הקשיבו לה".

   

  ספר לי קצת על הילארי האדם.

   

  "היא מתעוררת בארבע לאיפור ושיער, הולכת למפעל בחמש כדי לדבר עם אנשים בעת החלפת משמרת, ומסיימת את העבודה שלה בחצות. בדרך כלל אנחנו נפגשים איתה ועם ביל בקיץ, בבית שלנו במרת'ס וינייארד. לפעמים אני צופה בה ובבעלה נרדמים על הספה שלנו.

   

  יש לה חוש הומור מצוין, היא צוחקת המון ואוהבת לצחוק, היא מאוד מתוקה ולויאלית ומאוד ביישנית. אני לא חושב שלדבר לקהל זה המצב הטבעי שלה כמו שזה טבעי לביל, שמשגשג כשהוא עם אנשים. ובכל זאת היא מאוד טובה בזה. לה ולביל יש את היכולת המופלאה הזאת לפתור בעיות. אפילו כשמדובר בעצות לגבי הקריירה שלי ושל אשתי".

   

  ואם היא לא תזכה?

   

  "היא כבר תמצא דרך אחרת לשרת את הציבור. אהיה בעיקר עצוב עבור

   אמריקה, שמתמודדת עם בעיות עצומות, יש פה בלגאן ואני רוצה שהעובד החרוץ ביותר ינקה אותו, והילארי היא האחת".

   

  מתי תגיע לישראל, איתה או בלעדיה?

   

  "אין הרבה חרטות בחיי אבל זו אחת מהן: שלא יצא לי עוד לבקר שם. אחי ביקר בישראל וגם אחותי שבעלה הוא ביולוג ימי. אני אשמח לבוא".

    

  אז כשאתה לא עובד או מסתובב עם הקלינטונים, מה אתה עושה? מה התחביבים שלך?

   

  "אשתי היא התחביב שלי. בקיץ שעבר עשיתי את 'Damages', ו'מאד מאני' והיא עשתה שלושה-ארבעה סרטים, ונאלצנו לטוס כדי להתראות בסופי שבוע. זה היה קשה. אני בן 60 ואני מעריך מאוד את הדברים בחיי, את המשפחה והבית שלי. אני כל כך נהנה מחיי שאם אלך לעבוד אני רוצה שזה יהיה משהו בעל ערך".

   

  "דאמאג'ז". ערוץ XTRA HOT ימי רביעי בשעה 22:00

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דנסון. מתארח קבוע ב"תרגיע"
  קלוז. מובילה את הקאסט
  לאתר ההטבות
  מומלצים