שתף קטע נבחר

הוריו של גלעד שליט קיבלו עבורו דרגות סמ"ר

נועם ואביבה שליט הגיעו לערב הענקת הדרגות בלטרון, ופגשו את החברים של בנם, שישתחררו בקיץ הקרוב מצה"ל. שליט היה רב-טוראי בעת שנחטף לעזה

חודשים ספורים לפני שחרורם מצה"ל, קיבלו השבוע חבריו של החייל החטוף גלעד שליט דרגות סמל ראשון. הוריו של גלעד, נועם ואביבה, קיבלו את הדרגות של בנם, השוהה בשבי מאז 25 ביוני 2006.

 

הטקס המרגש שבו קיבלו חיילי מחזור יולי 2005 מגדוד 71 של השריון את הדרגות, נערך בלטרון. שליט היה רב-טוראי בעת שנחטף במתקפת מחבלים. לאחר החטיפה הוענקו לחיילים דרגות סמל. אז עוד סברו בצה"ל ששליט ישוב מהשבי בקרוב, אבל מאז נתקע המשא ומתן על שחרורו וכעת - לגמרי לא ברור מתי ישוב הביתה. בקיץ הקרוב ישתחררו מצה"ל חבריו לגדוד.

 

באחרונה האשים ראש הלשכה המדינית בחמאס, חאלד משעל, את ישראל בכשלון המשא ומתן על שחרורו של שליט. לדבריו, ישראל דחתה את רוב שמות האסירים שהציגה חמאס במסגרת העסקה: "ישראל סירבה לשחרר אסירים שנדונו לעונשי מאסר ארוכים ולפי שעה המשא ומתן בעניין שליט נמצא במצב של כמעט קיפאון".

 

טענותיו של משעל התקבלו במורת רוח אצל נועם שליט, אביו של החייל החטוף. בשיחה עם ynet, אמר שדווקא החמאס הוא זה שמקפיא את המשא ומתן: "המשא ומתן לשחרורו של גלעד נפסק בשל חילוקי דעות בין חמאס עזה לחמאס דמשק. מדובר בסכסוך פנימי בארגון. משעל הוא זה שלא מוכן עכשיו לחדש את המשא ומתן ואת זה אני אומר מתוך מידע שהגיע אלי מגורמים אמינים בצד הישראלי שעוסקים במשך תקופה ארוכה במאמצים לשחרורו של גלעד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
גלעד שליט, אז חייל טרי
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
מומלצים