שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הצגת השנה: "הרטיטי את ליבי"

  ההצגה מאת חנוך לוין של תיאטרון הקאמרי זכתה בשישה פרסים בטקס חלוקת פרסי התיאטרון שנערך בתיאטרון גשר ביפו. הקומדיה של השנה: "נישואין", הצגת הבידור של השנה: "אבניו Q"

  ההצגה "הרטיטי את ליבי" של תיאטרון הקאמרי זכתה בפרס הצגת השנה בטקס חלוקת פרסי האקדמיה הישראלית לתיאטרון שנערך היום (ו') באולם תיאטרון גשר ביפו. ההפקה זכתה בשישה פרסים, כולל פרס ההצגה, המחזאי, הבמאי, השחקן, שחקנית משנה ומלחינה.


  "הרטיטי את ליבי". המנצחת הגדולה (צילום: גדי דגון) 

   

  במאי ההצגה אודי בן משה אמר עם קבלת הפרס: "אני מאוד מתרגש ומבקש להודות לעמרי ניצן על ההימור וההזדמנות ולנעם סמל על התמיכה והעזרה. תודה אישית למיקי גורביץ' ויקי הרטל על שאיפשרו את הנדידה שלי מהחאן לקאמרי. ולליליאן, אני לא יודע מי בדיוק האחראי על האופן המופקר שבו הוחלט לתת דווקא לי את ההזדמנות לביים את הטקסט המופלא הזה, שלא היה צריך הרבה בכדי שהוא יצליח".

   

  המנצח הגדול של הטקס הוא ללא ספק המחזאי המנוח חנוך לוין עם שישה פרסים על "הרטיטי את ליבי" ועוד שלושה פרסים על "יאקיש ופוצ'ה" של תיאטרון גשר. ליליאן ברטו, אלמנתו של לוין, הודתה בתחילת דברייה על ההחלטה להוציא לאור את "הרטיטי את ליבי", ולעמרי ניצן ונעם סמל, מנהלי הקאמרי, שממשיכים להיות ללוין בית גם אחרי מותו. ברטו הודתה גם לצוות היוצרים והשחקנים של ההצגה ובראשו רמי ברוך, ג'יטה מונטה וגדי יגיל. "עשיתם הצגה נהדרת", אמרה, "שהזכירה לי את ההתרגשות שהיתה לנו בהצגות של חנוך וכמה אנחנו אוהבים את החיים והתיאטרון".


  "אבניו Q". הצגת הבידור הטובה ביותר (צילום: מרב יודילוביץ') 

   

  רמי ברוך, שזכה בפרס שחקן השנה על תפקידו כלמקה ב"הרטיטי את ליבי" פתח ואמר: "עם הפסל או בלי הפסל, השנה הזו היא שלך" - ובכך כיוון לששון גבאי שהיה מועמד מולו על תפקידו ב"איש הגשם" של בית ליסין. ברוך המשיך ואמר: "זה כבוד גדול. ב-1979 אני סטודנט באוניברסיטת תל אביב במגמת המשחק, מוזמן על ידי הבמאי שולי כהן לשחק ב'פנטזיה על נושא רומנטי' של חנוך לוין. חנוך הגיע לראות את ההצגה והעביר לי מסר דרך הבמאי. הוא אמר לו: 'תגיד לו שהוא הרטיט את ליבי'. את המשפט הזה אני נושא מאז, ולכן תודה לעמרי על הטלפון ולנעם שעומד לצידי.

   

  "זו היתה חוויה מדהימה לעבוד עם אודי המתוק. מהרגע שפגשתי אותך ידעתי מיד שיש לנו קליק נפלא. גדי יגיל אתה פרטנר מתנה וזו חגיגה לעבוד איתך. ג'יטה את אלוהית, מצחיקה ומטורפת. בכלל, זו חבורה נפלאה שבכל פעם שאנחנו עולים על הבמה היא מעניקה התרגשות מחודשת.

   

  "ולאמא, מעריצה מספר 1, להיות קשישה בת 83 בישראל 2008 זו תוכנית הישרדות. ואבא, איפה שלא תהייה, אני מקווה שאתה סוף סוף מקבל את זה שאני שחקן".


  "היה או לא היה". פרס השחקנית והתנועה (צילום: ז'ראר אלון)

   

  פרס השחקנית הוענק להלנה ירלובה על תפקידה כחנה רובינא ב"היה או לא היה" של הקאמרי. "כל השבוע אמרתי שזה לא חשוב הפרס, שאנחנו לא עובדים בשביל זה, אבל האמת היא שאני מתרגשת", היא אמרה עם קבלת הפרס וביקשה מהקהל למחוא כפיים לשאר השחקניות שהיו מועמדות ביחד איתה. "עמרי, תודה לך, לא בגלל שאתה מנהל הקאמרי אלא כי האמנת ותמכת בי וכעת, כל ערב שאני עולה לבמה, אני נכנסת בזכותך להרפתקאה נהדרת".

   

  "אבניו Q" זכתה בפרס הצגת הבידור. הבמאי משה קפטן אמר: "זה נצחון אישי ומקצועי שהוא הגשמת חלום שלי ושל המפיק יריב יפת, שהשקיע וסיכן את כספו על ההפקה הנהדרת הזו. זו קריאה נרגשת לעוד מפיקים פרטיים לחזור ולעשות עשייה תיאטרונית משובחת".


  קוטלר. "יש עוד הרבה עבודה" 

   

  רועי אסף, שזכה בפרס השחקן המבטיח על תפקידו ב"הילד" של מרכז תיאטרון עכו, עלה לבמה ושאל: "יש רופא באולם?". הוא הוסיף: "זה מרגש ומפתיע, כי בעצם מדובר בהצגה רצופה בניסים שבדיוק היום לפני שנה התחילה את דרכה. אז תודה לחברי האקדמיה שבאו לצפות בהצגה לא קונבנציונלית. תודה לאגמון שהכניס אותה לתיאטרונטו, תודה לניסן נתיב על שלוש שנים נפלאות וליעלי רונן שנתנה לי את ההזדמנות הראשונה. ותודה להורים שלאורך כל השנים אני אומר לכם שיהיה בסדר. אז אני לא יודע אם יהיה בסדר, אבל תודה שעזרתם לי להגשים חלום ולהיות חלק מעולם התיאטרון הקסום הזה". 

   

  פרס מפעל חיים על שם מאיר מרגלית הוענק לעודד קוטלר . ששון גבאי שנתן לקוטלר את הפרס כינה אותו "הילד הנצחי של התיאטרון". "בא לי לעמוד כאן שנים ולספר לא על מה שהיה, אלא על מה שיכול היה להיות ושצריך להיות ועדיין לא ממלא את הסאה. זה מה שמתמיה בקבלת פרס למפעל חיים, שהרי יש עוד כל כך הרבה עבודה לפניך וכבר אומרים לך: 'ברך על המוגמר'.

   

  "חבל שהשר כבר איננו פה כי צריך לומר מילה על התיאטרון הישראלי שרוצה מאוד לעבור כבר את סדרת ההישרדות ולהגיע לצמיחה ולגדילה, ופעם אחת, שסוף סוף בראש מדינת ישראל עומד בעלה של אמנית, ינתן לתיאטרון מה שמגיע לו".

    

  כל הפרסים, כל הקטגוריות

  הצגת השנה 

  "הרטיטי את ליבי", הקאמרי.

   

  הקומדיה של השנה

  "נישואין", תיאטרון החאן.

   

  העלאה מחודשת של מחזה

  "מותו של סוכן", תיאטרון הקאמרי.

   

  הצגת הבידור של השנה

  "אבניו Q". 

   

  מחזאי השנה

  חנוך לוין, "הרטיטי את ליבי", תיאטרון הקאמרי.

   

  במאי השנה

  אודי בן משה, "הרטיטי את ליבי", הקאמרי.

   

  שחקן השנה

  רמי ברוך, למקה ב"הרטיטי את ליבי", הקאמרי. 

   

  שחקנית השנה

  הלנה ירלובה, חנה רובינא ב"היה או לא היה", הקאמרי. 

   

  מתרגמת השנה

  רבקה משולח, "אנה קרנינה", תיאטרון באר שבע והבימה.

   

  שחקן בתפקיד משנה

  יוסי עייני, יאגו ב"אותלו", החאן.  

   

  שחקנית בתפקיד משנה

  ג'יטה מונטה, ככה-ככה ב"הרטיטי את ליבי", הקאמרי.

   

  שחקן מבטיח

  רועי אסף, "הילד", מרכז תיאטרון עכו. 

   

  שחקנית מבטיחה

  נטע שפיגלמן, פופצ'ה חרופצ'ה ב"יאקיש ופופצ'ה", גשר.

   

  מלחינת השנה

  קרן פלס, "הרטיטי את ליבי", הקאמרי.

   

  מעצב תלבושות

  מיכאל קרמנקו, "יאקיש ופופצ'ה", תיאטרון גשר.

   

  מעצב תפאורה

  מיכאל קרמנקו, "יאקיש ופופצ'ה", תיאטרון גשר. 

   

  מעצב תאורה

  פליס רוס, "אנה קרנינה",תיאטרון באר שבע והבימה.

   

  מעצב תנועה

  יחזקאל לזרוב, "היה או לא היה", הקאמרי.

   

  • הטקס ישודר מחר (מוצ"ש) בשעה 22:00 בערוץ 2.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הרטיטי את ליבי". מורשת לוין
  צילום: גדי דגון
  אסף. השחקן המבטיח
  צילום: ג'ראר אלון
  "יאקיש ופוצ'ה". שחקנית מבטיחה
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים