שתף קטע נבחר

האשה שאיימה להתאבד בכנסת - חזרה בה

אם לנכים הגיעה בצהריים לכביש הגישה למשכן הכנסת ואיימה להתאבד עם בתה, באמצעות פיצוץ בלון גז. האם דרשה מימון כסאות גלגלים חשמליים עבור ילדיה הנכים

סוף לדרמה. בתום יותר משלוש שעות של משא ומתן, יצאה אחר הצהריים (יום א') מרכבה האם שאיימה להתאבד מול משכן הכנסת. צוות המשא ומתן של המשטרה, בשיתוף מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, הצליח להניא את האשה מלממש את איומה.

 

האשה, שדרשה מימון לכסאות גלגלים חשמליים עבור ילדיה הנכים, התלוותה לבלשניקוב למשרדו שבכנסת להמשך השיחה ביניהם. הכביש שמוביל אל הכנסת נפתח לתנועה. בכנסת מתכוונים לסייע לאישה להשיג את כסאות הגלגלים הנדרשים לילדיה.

 

איימה להתאבד עם בתה

סמוך ל-13:00 התקבל דיווח במשטרת ירושלים מקצין הביטחון של הכנסת, על כך שלכביש הגישה למשכן הגיעה אשה ברכב שברולט סוואנה ואיימה להתאבד. עדי ראייה סיפרו כי ברכב נמצאת גם בתה. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום - כדי לנהל משא ומתן עם האשה. במקביל, הוזעקו לכנסת גם ניידות מד"א, למקרה שהאשה תממש את האיום.

 

בנוסף נסגרו הכניסות והיציאות לכנסת. עוזר פרלמנטרי שנקלע למקום סיפר ל-ynet:

"הגעתי לכניסה לכנסת סמוך לשעה 13:00 בצהרים. מיד קפץ אלי איש משמר וביקש ממני לדרדר את הרכב אחורה בטענה שיש אירוע במקום".

 

מדובר באם לילדים נכים, שאיימה להתאבד מפני שאין לילדיה כיסאות גלגלים מיוחדים. שמעון יאיר, נציג ארגוני הנכים, שהוזעק לכנסת, סיפר מוקדם יותר: "מדובר באם חד-הורית, לה בן ובת נכים קשים בגיל ההתבגרות. הצרכים שלהם לא נענים על ידי משרד הבריאות. היא נאבקת כבר שנים. אני מקווה שהיא לא תעשה את זה. היא מנסה שישימו אליה לב". 

 

יש לכם מה לומר על המצוקה? בואו לדבר על זה בפורום נכים .


פורסם לראשונה 06/04/2008 14:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוות המו"מ מחוץ לרכבה של האישה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים