שתף קטע נבחר

איראן: יש לעקוב אחר התרגיל הישראלי

באיראן עוקבים אחרי תרגיל העורף הגדול ביותר בהיסטוריה הישראלית. דובר משרד החוץ האיראני, מוחמד עלי חוסייני, אמר במסיבת העיתונאים השבועית שלו כי "מדינות האזור צריכות לעקוב אחר התרגיל הישראלי". במסגרת התרגיל, תתקיים היום ישיבת קבינט ומחר תישמע אזעקה

בסוריה ובלבנון מודאגים, וגם באיראן עוקבים אחרי התרגיל הגדול ביותר בהיסטוריה של פיקוד העורף. דובר משרד החוץ האיראני, מוחמד עלי חוסייני, אמר הבוקר כי "מדינות האזור צריכות לעקוב אחר התרגיל הישראלי. צריך להעלות את הפעולות המתגרות האלה בפני הבכירים הנוגעים בדבר בקהילה הבינלאומית".

  

במסיבת העיתונאים השבועית שלו, נשאל הדובר האיראני על התרגיל שעורכת ישראל ואמר כי "הפעולות הללו נעשות בניסיון לשקם ולרומם את המוראל של מפקדי הצבא והחיילים". הוא קשר בין התרגיל לביקורו האחרון של סגן נשיא ארה"ב, דיק צ'ייני, "למרבה הצער, לאחר כל ביקור של בכירים אמריקנים באזור ובשטחים הכבושים, אנחנו רואים פעולות מסוג זה על ידי המשטר הציוני".

 

התרגיל שנפתח אתמול, יימשך לאורך כל השבוע. שר הביטחון, אהוד ברק, ישתתף בדיון של ועדת משק לשעת חירום (מל"ח) עליונה. אחר הצהריים תיערך ישיבת קבינט מיוחדת, כחלק מהתרגיל.

 

מערכות העורף השונות, בהן 253 רשויות בישראל, מתורגלות לצד הממשלה והקבינט, גורמי חירום והצלה, צבא, מערכת החינוך וארגונים ציבוריים ופרטיים, בתרחישי חירום שונים. מחר בשעה 10:00 בבוקר יופעלו צופרי האזעקה בכל רחבי הארץ.

 

צה"ל מצדו מנסה להרגיע את  הדאגה במדינות האזור. העיתון הלבנוני א-ספיר דיווח בשבת מפי מקורות דיפלומטיים בניו-יורק, כי צה"ל ביקש ממפקדת יוניפי"ל בדרום לבנון להודיע לממשלת לבנון שהתרגיל איננו מכוון נגד לבנון או חיזבאללה, וכי מדובר בתרגיל "פנימי שלא יכלול את אזור הגבול".

 

אמש הכריז סגנו של נסראללה, שייח נעים קאסם, כי התרגיל מתבצע כחלק מהיערכות ישראלית למלחמה חדשה בלבנון. הוא הבטיח: "הלוחמים שלנו נמצאים בכוננות עליונה כדי להגן על לבנון מפני תוקפנות ישראלית".

 

גם שר החוץ הסורי, וליד אל-מועלם, התייחס ביום שישי לתרגיל הצה"לי המתוכנן. לדבריו, ארצו בחרה בשלום כבחירה אסטרטגית, ואולם עליה להיות ערה לכל תוקפנות מצד ישראל. "סוריה מוכנה להגן על עצמה נגד כל תוקפנות", אמר אל-מועלם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוקבים. אחמדי-נג'אד
צילום: AP
מומלצים