שתף קטע נבחר

זירת הקניות

20 מיל' דולר פיצוי בתיק האחרון של ארין ברוקוביץ'

ברוקוביץ', שהונצחה בסרט משנת 2000 בכיכוכה של ג'וליה רוברטס, הצליחה לאלץ את חברת החשמל של קליפורניה לפצות את תושבי העיירה הינקלי בגין זיהום מי התהום שלהם בחומר החשוד כמסרטן. החברה כבר שילמה כ-600 מיליון דולר בשתי תביעות ייצוגיות. בשבוע שעבר נחתם הסדר פיצויים בתביעה השלישית והאחרונה

חברת החשמל של קליפורניה "PG&E" תשלם 20 מיליון דולר במסגרת הסדר פיצויים בעקבות שורה של תביעות אזרחיות על זיהום מקורות המים של העיירה הינקלי - אותן תביעות שהיו הבסיס לסרט ההוליוודי המפורסם "ארין ברוקוביץ'".

 

מדובר בשורת התביעות האחרונות שהוגשו נגד החברה על ידי 104 תושבי העיירה, שנחשפו למים שזוהמו בכרומיום 6 - חומר הנחשב למסרטן. החברה נתבעה בגין זיהום המים, שגרם למחלות בקרב מאות בני אדם בשלושה מחוזות בקליפורניה משנות ה-50 ועד אמצע שנות ה-80.

 

הסרט משנת 2000, בכיכובה של ג'וליה רוברטס, סיפר את סיפורה של העוזרת המשפטית שהצליחה, בנחישות רבה, לבנות בשנת 1996 את התיק המשפטי נגד החברה. ברוקוביץ' הוכיחה כי מטה החברה ידע על ההתנהלות הרשלנית של תחנת הכוח ליד העירייה הינקלי שבמדבר מוהבי, שגרמה לחילחול מים מזוהמים למי התהום. במסגרת הסדר מחוץ לכתלי בית המשפט הסכימה החברה לשלם ל-600 התובעים מהינקלי פיצויים בסך 333 מיליון דולר.

 

לאחר המקרה בהינקלי המשיכה ברוקוביץ' לבנות תיקים משפטיים נגד החברה בגין זיהומי קרקע נוספים להם הייתה אחראית באתרים נוספים. לפני שנתיים הסכימה "PG&E" להסדר פיצויים בגובה 295 מיליון דולר בעקבות תביעה ייצוגית של 1,100 איש

 

התיק הנוכחי הוגש לבית המשפט לפני שבע שנים - וכעת גם במסגרתו הסכימה חברת האנרגיה לשלם פיצויים כדי להימנע ממשפט.

 

"לא רק האנשים שגרו ליד תחנות הכוח של 'PG&E' הושפעו (מהזיהום) אלא כל מי שגר בהינקלי", אמר סטיבן ויינר, בא כוחה של החברה. דובר החברה אמר כי ההסדר בתיק הנוכחי מסיים למעשה את מסכת התביעות שהוגשו נגד החברה בגין הזיהום בכרומיום 6 באזור. הוא הסביר כי החומר הוזרם לנחלים באזור בשנות ה-50, עוד לפני שהיו ידוע שהוא מסוכן לבריאות.

 

"ברור שמה שקרה בהינקלי לא היה צריך לקרות ואנו מצטערים שהדבר קרה", אמר הדובר. "זו לא הדרך בה אנו רוצים לעשות עסקים וזה לא היה קורה לחברה כיום".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוברטס כארין ברוקוביץ' בסרט. ארכיון
מומלצים