שתף קטע נבחר

מנכ"ל Dell: "ללינוקס יהיה חלק גדול יותר בשוק"

מנכ"ל ויו"ר חברת המחשבים Dell מייקל דל המבקר בימים אלה בארץ, התנבא כי מערכת ההפעלה החינמית לינוקס תגדיל את כוחה היחסי בשוק מערכות ההפעלה - בעיקר במדינות מתפתחות

במסגרת ביקורו בישראל של מייקל דל, מייסד, מנכ"ל ויושב ראש חברת המחשבים Dell, לרגל עשור לפעילותה של Dell בישראל, השיב דל היום (ג') לשאלת ynet, וטען כי מערכת ההפעלה החופשית לינוקס עתידה להגדיל את כוחה בשוק - בעיקר במדינות מתפתחות.

 

להצהרה זו יש משמעות מעניינת כשהיא באה מפיו של מנהל אחת מיצרניות המחשבים האישיים הגדולות בעולם, שרואה במדינות אלה מנוע צמיחה עתידי. כיום נתח השוק של מערכות הפעלה מבוססות לינוקס, על פי NetApplications עומד על פחות מאחוז אחד.

 

"אנחנו מאמינים במתן אפשרות בחירה ללקוחותינו", אמר דל. "אנחנו נציע ללקוחות שלנו כל אפשרות שתצוץ, כולל התאמה של שרשרת האספקה שלנו". בהתייחס לכך ש-Dell שבה למכור מחשבים עם מערכת ההפעלה הקודמת של מיקרוסופט, XP ומאפשרת לשדרג לאחור, ציין דל "אני אישית משתמש ב-Vista מאז גירסאות הבטא ואני לא חוזר אחורנית ל-XP". עוד השיב דל בחיוב כי דל תוציא מחשבים מבוססי מערכת ההפעלה של אפל, ליאופרד - אם האחרונה תחליט לחלק רשיונות שימוש ליצרנים נוספים ביום מהימים.

 

בתחום החומרה, התייחס דל רבות לתחום המחשבים הקטנים והזולים במיוחד, כמו ה-MID של אינטל - מחשבים זעירים אשר ילכו איתנו לכל מקום ומיועדים בעיקר לגלישה ברשת. "אנחנו רואים פער בין מחשבי PC מלאים ומחשבי כף יד. אנחנו נוציא מוצרים מעניינים ברבעונים הקרובים. לא בטוח שנכנה אותם באותו שם כמו אינטל, אבל נוציא מחשב במארז קטן ולא יקר, ועשינו כמה דברים מעניינים בתחומי השימושיות והעיצוב". הבטיח דל.

 

יושב ראש Dell, גם הצהיר כי חברתו תוציא במסגרת הפיתוחים הללו, מחשב זול לתלמידים, דוגמת ה-Classmate של אינטל וה-OLPC. דל סבור כי הקו המפריד בין מחשבים אישיים לטלפונים הולך להטשטש ולהיעלם.

 

חברה של כולם

בכלל, בתחום החומרה בדומה לתחום מערכות ההפעלה, ניסה דל לשדר את התחושה כי Dell היא "חברה של כולם", והדגיש את אפשרות הבחירה לצרכנים. Dell עובדת גם עם אינטל וגם עם AMD. בתשובה לשאלתנו האם הבחירה בשבב ה-GOBI המאפשר גישה אלחוטית סלולרית בכל העולם, מהווה העדפה של הרשתות הסלולריות על פני WiMax, השיב דל בשלילה. "בגלל הניידות ההולכת וגדלה של המשתמשים, אנחנו רוצים להציע להם את כל אפשרויות החיבור", אמר.

דל ציין כי לפי התחזיות, בשנת 2009 ימכרו בשוק יותר מחשבים ניידים מאשר מחשבים שולחניים (נייחים). 

 

 

 

.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינוקס תגדיל את כוחה. דל בישראל
צילום: ישראל הדרי
מומלצים