שתף קטע נבחר

הפרקליטות: חוזרים להתחלה, נחליט על האישום

לאחר שנשיא המדינה לשעבר, משה קצב, הודיע על ביטול עסקת הטיעון עמו, הבהירה נציגת הפרקליטות, אירית באומהורן: "בימים הקרובים נחליט על הגשת כתב אישום". המתלוננת א' מבית הנשיא עשויה לדרוש לקיים עימות עם קצב

"אנו חוזרים היום לאותה נקודה שבה היינו ערב ההסכם על עסקת הטיעון. בימים הקרובים נחליט על הגשת כתב אישום" - כך אמרה היום (ג') נציגת הפרקליטות, אירית באומהורן, לאחר שנשיא המדינה לשעבר, משה קצב, הודיע לבית המשפט כי הוא דורש לבטל את הסדר הטיעון שנחתם עמו. באומהורן הוסיפה: "צר לנו על ההתנהגות וההתנהלות ההפכפכה של ההגנה".

 

ההודעה הדרמטית של של קצב הדהימה גם את המתלוננות נגדו. עו"ד משה מרוז, פרלקיטה של א' ממשרד התיירות, אמר אחרי החלטת קצב כי כעת "הנשיא לשעבר יצטרך לטעון שלא הודה בביצוע עבירות מין במתלוננת, תשעה חודשים אחרי שהודה גם הודה". 

 

ייתכן כי במצב החדש, שנוצר תדרוש א' מבית הנשיא לקיים עימות עם קצב. פרקליטה עורך הדין אלדד יניב, ברך על ביטול עסקת הטיעון ואמר כי הלקוחה שלו תדרוש זאת. לעומת זאת, יועצה ניסים דואק, אמר כי היא עדיין מתלבטת בעניין.

 

עו"ד זכריה שנקולבסקי, פרקליטה של ל' מבית הנשיא, שתמכה בעסקת הטיעון עם הנשיא לאחר שגירסתה התקבלה על ידי כל הצדדים בפרשה, בטוח כי עדותה של מרשתו תתקבל גם בדיון בפני בית המשפט: "תמכנו בהסדר הטיעון עם הנשיא לשעבר משום ששיקף את מה שהתרחש, מבחינת הפגיעה ב-ל'. היה רצון שהעניין הזה יהיה מאחוריה, משום שטענתה התקבלה על ידי כולם - כולל הנשיא לשעבר. עד שהחליט לחזור בו. כנראה שהפרשה תלווה אותה עוד קצת, והיא תגיע לבית המשפט למסור עדות".

 

באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית אמרו לאחר הדיון כי בכוונתם להגיש תביעה כספית על העלויות הרבות שנגרמו להם במסגרת הסדר הטיעון.

 

אחרי חודשים ארוכים של מאבק משפטי על עסקת הטיעון עם משה קצב, חזר בו הנשיא השמיני מההסדר והודיע: "איאבק על חפותי". בעקבות ההצהרה, ביטל בית המשפט את עסקת הטיעון. "החלטתי לבטל את הסכם הטיעון כי אני רוצה להיאבק על חפותי", אמר קצב לאחר שיצא מבית המשפט. "אני רוצה לשים סוף לרדיפה. אני רוצה להיאבק כדי שהאמת תצא לאור. אני יודע מה המשמעויות ומה ההשלכות".

 

השתתף בהכנת הידיעה רועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה וגילה קצב
צילום: דודי ועקנין
צילום: ערוץ 2
קצב בבית המשפט
צילום: ערוץ 2
א' מבית הנשיא
צילום: ניב קלדרון
מומלצים