שתף קטע נבחר

סניפים של אופטיקה הלפרין ייפתחו בתוך חנויות ניו פארם

ל"כלכליסט" נודע כי עד סוף השנה ייפתחו 40 סניפים בהשקעה של 100 אלף שקל לסניף. המטרה - להתחרות בסופר פארם שהגדירה את תחום האופטיקה כאחד ממנועי הצמיחה שלה השנה

רמי שביט שוב מאתגר את רשת סופר פארם. ל"כלכליסט" נודע, כי שביט מתכוון לפתוח סניפים של "אופטיקה הלפרין לצעירים" בתוך 40 מסניפי ניו פארם, עד סוף 2008. הסניפים ייפתחו בקונספט של חנות בתוך חנות, בהשקעה של 150-100 אלף שקל בכל סניף. כיום, מפעילה אופטיקה הלפרין 16 סניפים של הרשת לצעירים בתוך סניפי המשביר לצרכן בלבד, ולא בתוך סניפי ניו פארם.

 

צעד זה נועד להתחרות בסופר פארם, שהגדירה את תחום האופטיקה כאחד ממנועי הצמיחה שלה לשנת 2008. סופר פארם מקימה בימים אלה רשת חנויות אופטיקה בתוך הסניפים תחת השם "סופר פארם אופטיק" שסניף ראשון של הרשת נפתח בקניון ערים בכפר סבא. הרשת הצהירה כי עד סוף 2010 היא מתכננת לפתוח עוד 24 סניפים בהשקעה של 10 מיליון שקל.

 

יעקב הלפרין, מנכ"ל אופטיקה הלפרין ובנו של רפאל הלפרין, מייסד הרשת, נפגש בשבועות האחרונים עם רמי שביט והשניים דנו בהרחבת רשת האופטיקה בתוך רשת הדראגסטור. יעקב הלפרין ורמי שביט אישרו את המידע.

 

לדברי הלפרין, "בשלב ראשון נפתח 10 סניפים בתוך ניו פארם בבת אחת ובשלב שני נפתח 30 סניפים נוספים". לדבריו, גם בקניון רמת אביב, בו יש לסופר פארם בלעדיות, צפוי להיפתח סניף של ניו פארם בתוך המשביר והוא יכלול גם את אופטיקה הלפרין".

 

מבחינתה של רשת האופטיקה מדובר בפתרון להרחבת הפעילות: "אופטיקה הלפרין מתחילה למצות את עצמה", אמר ל"כלכליסט" הלפרין הבן. "מה שנשאר לנו זה לנסות להיכנס לקניונים. מכיוון שזה כמעט בלתי אפשרי, אנחנו עושים 'הבא ונתחכמה לו' ונכנסים דרך הניו פארם. גם ניו פארם נכנסים לקניונים דרך המשביר". מחזור המכירות של אופטיקה הלפרין מוערך ב־200 מיליון שקל.

 

הניהול עובר לבכור

העסקה עם ניו פארם היא לא החידוש היחיד של הרשת. אתמול, לאחר 20 שנה ולא מעט סאגות, העביר הרב רפאל הלפרין את רשת אופטיקה הלפרין שבבעלותו לידי חמישה מילדיו, שכל אחד יקבל מניות בשווי 25 מיליון שקל.

 

יעקב הלפרין (44), הבכור מבניו של הרב הלפרין, ימשיך לשמש כמנכ"ל הרשת, חיה הלפרין־גל (28) מונתה למנהלת חטיבת משאבי אנוש, דוד הלפרין (27) ישמש כמנכ"ל החברה הבת "אופטיקה הלפרין לצעירים", הפועלת בסניפי ניופארם והמשביר לצרכן, אתי הלפרין־אפינגר (26) תשמש כמנהלת מחלקת החשבונות ויהודה הלפרין (25), יהיה אחראי לפיתוח חטיבת השמיעה של הרשת וישמש כמנכ"ל החטיבה. השמיעה של הרשת. יהודה הלפרין אחראי לפיתוח וקידום חטיבת השמיעה ברשת "אופטיקה הלפרין".

 

הזכוכית הנשברת נשארת

אם עלה בלבכם החשש שנפסיק בקרוב לשמוע את קולות הנפץ של הזכוכיות המתנפצות בקמפיין של החברה, הסירו דאגה מלבכם. הרב רפאל הלפרין מבטיח שתמונתו וגם הזכוכיות המתנפצות ימשיכו ללוות את פרסומי החברה. ""לא מחליפים סוסים מנצחים", אמר מייסד החברה . "אולי השינוי היחידי יהיה בכך שנוסיף את הכיתוב בנשיאות הרב רפאל הלפרין".

 

הרשת שמונה 90 סניפים תשקיע כ־8 מיליון שקל בעיצוב מחודש של הסניפים.

 

הלפרין האב מבטיח להמשיך לשמור על הבנים וללוות אותם בניהול הרשת. "אני נשאר לשמור עליהם כמו תרנגולת ששומרת על האפרוחים". והלפרין יודע על מה הוא מדבר. בשנת 2005 פרשו שניים מבניו, יעקב ודוד, מהעסק המשפחתי בעקבות סכסוך משפחתי והקימו רשת מתחרה תחת השם "40:90". שנה לאחר הקמת הרשת, עם סיום הסכסוך המשפחתי, שינתה הרשת את שמה ל"אופטיקה הלפרין לצעירים" ויעקב הבן חזר לשמש כמנכ"ל רשת אופטיקה הלפרין.

 

שני בנים נוספים של הרב, משה ושמואל, פרשו גם הם בשלב מסוים מהעסק ופנו לעסקים פרטיים. הם פתחו חנות אופטיקה באשדוד, בניגוד לרצון אביהם שלבסוף התרצה ונתן להם להשתמש בשם הלפרין, תמורת התחייבות מצידם לפתוח חנויות רק בדרום ובצפון הארץ ולא באזור המרכז, שם פועל אביהם.

 

הרב הלפרין ניסה בעבר למכור את הרשת בעסקאות שהתפוצצו בסופו של דבר. בשנת 2004 אף סוכמה עסקת מכירה לדוד אלישיוב, גיסו של לב לבייב תמורת 60 מיליון שקל. את העסקה יזמו שני בניו של הרה הלפרין, יעקב ודוד, אך לבסוף בוטלה העסקה. ב־2005 עמדה הרשת שוב בפני מכירה למשפחת איתני (מבעלי שטיחי כרמל וביתילי) ואייל פישמן, תמורת 61 מיליון שקל. לאחר מכן הייתה זו חברת הנדל"ן ארזים, הייתה אמורה להיכנס כשותפה ברשת ולרכוש 50% מהבעלות עליה תמורת 32 מיליון שקל. גם עסקאות אלו לא יצאו אל הפועל בסופו של דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופטיקה הלפרין. גם בניו פארם
מומלצים