שתף קטע נבחר

קצב פוצץ את העסקה - האם הרוויח את ההטבה?

בעקבות ביטול עסקת הטיעון, צפויה ועדת הכספים של הכנסת לדון שוב בהטבות - בשווי 1.2 מיליון שקלים - המגיעות לקצב כנשיא לשעבר. קצב עשוי לקבל: לשכה, עוזרים והוצאות אירוח

החלטתו של משה קצב לבטל את עסקת הטיעון עשויה להיות שווה הרבה כסף:  ועדת הכספים תצטרך להחליט בקרוב אם לאשר לו את ההטבות המגיעות לו כנשיא לשעבר. שווי ההטבות: 1.2 מיליון שקלים בשנה.

 

הוועדה החליטה לפני כשמונה חודשים להשעות את מתן ההטבות, בעקבות החתימה על עסקת הטיעון. הנסיגה מההסכם מחייבת את הכנסת לדון שוב בעניינו של קצב. חבר הכנסת חיים אורון (מרצ) העריך היום (ד') כי הדיון יתקיים לאחר פגרת הפסח או במהלכה, אם קצב יעמוד על מימוש זכויותיו. 

 

ההטבות המיוחדות המגיעות לנשיא לשעבר הן לשכה של עד 140 מטר מרובע, 2 או 3 עוזרים, נהג צמוד, הוצאות אירוח של אלף שקל בחודש, שני קווי טלפון וכן שירותי בריאות חינם לו ולרעייתו לכל החיים.

 

אורון, שעמד בראש ועדת המשנה אשר קבעה את זכויות הנשיאים וראשי ממשלה לשעבר, הדגיש כי אם יעלה עניינו של קצב מחדש, הוא ידרוש להשעות שוב את מתן ההטבות עד למתן פסק הדין בפרשה.

 

"לא מדובר בזכויות מוקנות אלא בזכויות יתר מיוחדות לנשיא לשעבר בזכות היותו מורם מעם, האזרח מספר אחד, אבל איפה הוא היום ואיפה העם?" שאל אורון,

"ההטבות האלה אמורות לאפשר לו לשמור על קשר עם הציבור. איזה ציבור בדיוק ואיזה סוג של קשר הוא יכול לשמור במצבו? אני שומע שהוא מגייס מיליונים כדי להגן על עצמו. כאזרח זו זכותו וזה לגיטימי, אבל לא בסיוע כספי המדינה".

 

אורון מדגיש כי לא ניתן לפגוע בזכויות הפנסיה הניתנות לנשיא לשעבר, בשווי של כ-48 אלף שקל בחודש, סכום שפטור ממס. בנוסף, קצב ימשיך בכל מקרה לקבל רכב משוריין, לפי הוראת השב"כ. "אנחנו לא מתערבים בשיקולי ביטחון", אמר אורון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יבקש שוב את ההטבות? קצב
צילום: צפריר אביוב
ידרוש לחכות עד אחרי המשפט. אורון
צילום: עופר עמרם
מומלצים