שתף קטע נבחר

גדל בבית דרוזי-ציוני, נפל בעזה

"ככה אנחנו מחנכים את הילדים שלנו - לתרום ולתת למדינה שאנחנו חלק ממנה", מספר דודו של סמ"ר סייף ביסאן, שנהרג בקרב עם מחבלים בדרום הרצועה

מאות מנחמים בני כל העדות נוהרים הבוקר (יום ד') לבית העם (בית אל-שעב) ביישוב הדרוזי ג'ת שבגליל המערבי. בשעות הבוקר המוקדמות הגיעה הבשורה המרה על נפילתו בקרב ברצועת עזה של הלוחם סמ"ר סייף ביסאן (21), בן היישוב. ביסאן שירת ביחידת אגוז, שלוחמיה נתקלו לפנות בוקר בחמושים פלסטינים באזור כיסופים.

 

בני המשפחה והחברים סיפרו על צעיר אשר ראה את עתידו בצבא, ואהב את המדינה ואת צה"ל כמעט יותר מאשר את בית הוריו. הדוד כארים סיפר כי סייף גדל בבית ציוני, שבו חונך לאהבת המולדת. "הוא ידע שהוא יילך ליחידות הטובות ביותר, והכין את עצמו - גופנית ונפשית - לשירות קרבי. בסופו של דבר התקבל לסיירת אגוז", סיפר הדוד.

 

"הייתה לי תחושה רעה לכל אורך השירות הצבאי שלו. ידעתי שהוא נמצא בעזה ובמקומות המסוכנים יותר. הבוקר, כאשר התקשרו אליי בטלפון ואמרו לי את שמו, סייף. הם לא היו צריכים להמשיך. ידעתי שהוא נהרג".

 

הדוד כארים הוסיף כי בני משפחתו והוא כואבים אך גאים בכך שהבן נהרג בכבוד בצבא. "ככה אנחנו מחנכים את הילדים שלנו - לתרום ולתת למדינה הזאת, שאנחנו חלק ממנה". לדבריו, סייף תיכנן לצאת למסלול קצונה בתום השירות הסדיר בחודש נובמבר השנה, וחלם על קריירה צבאית.

 

חברו של סייף, וואפי, סיפר כי היה בסוף השבוע בבית, והמשפחות הכינו יחד בשר על האש. "כבר ביום חמישי הוא אמר שאין לו סבלנות, ושהוא כבר רוצה לחזור לחברים שלו בצבא. ככה הוא היה - אהב את הצבא ורצה להמשיך ולשרת. הוא גם שיכנע אחרים שככה צריך לעשות". וואפי הוסיף כי סייף תיכנן לקחת פסק זמן מהצבא ולטייל עם חברים בדרום אמריקה.

 

סייף הותיר אחריו זוג הורים, רמזי ונהיל, שני אחים - שאחד מהם משרת כקצין בדרגת סרן בצה"ל - ושתי אחיות. הלוויה תתקיים היום ב-18:00 ביישוב ג'ת.

 

ביסאן הוא ההרוג השלישי מבני העדה הדרוזית בגליל המערבי בשנתיים האחרונות. וויסאם נזאל מינוח נפל ביומהּ הראשון של מלחמת לבנון השנייה. הוא נהג באחד מרכבי ההאמר שמהם נחטפו אלדד רגב ואהוד גולדווסר. תמיר נבואני, לוחם סיירת מטכ"ל, בן היישוב ג'וליס, נהרג בתאונת אימונים ביום הראשון של 2008.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: עידו בקר
סייף ביסאן
צילום רפרודוקציה: עידו בקר
מומלצים