שתף קטע נבחר

ישראל לאו"ם: המחבלים פגעו ברווחת תושבי עזה

במכתב תלונה שהועבר למזכ"ל האו"ם, כתב השגריר גילרמן כי רק היום העבירו 127 משאיות ציוד רפואי ומזון לרצועת עזה. לדבריו, "המחבלים מנסים לחבל בכל מאמץ להשגת שלום והם פוגעים בחיים וברווחה של תושבי רצועת עזה". לאחר העברת המכתב גינה המזכ"ל את הפיגוע, והביע חשש מהסלמה באזור

ישראל העבירה אמש (יום ד') תלונה חריפה לאו"ם על הפיגוע במסוף נחל עוז, בו נרצחו שני אזרחים ישראלים. שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, העביר את התלונה למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ולנשיא התורן של מועצת הבטחון, דומיסאני קומלו מדרום אפריקה.

 

חזית הדרום שוב גובה קורבנות 

 

במכתב התלונה כתב גילרמן: "אני מדווח לך שעוד התקפת טרור פלסטינית מרושעת הביאה למותם של שני אזרחים ישראלים". הוא הבהיר שמדובר ב"שני אזרחים ישראלים המועסקים בטרמינל" שדרכו מועברים מוצרי מזון ותרופות לפלסטינים ברצועת עזה.

 

גילרמן ציין במכתבו שהמחבלים בעזה פועלים באופן ציני, ובעוד שישראל מאפשרת כניסה של סיוע הומניטארי לרצועת עזה, המחבלים תוקפים את מעברי הגבול שדרכם מועברת הסחורה לפלסטינים.

 

השגריר הישראלי כתב כי ביממה האחרונה העבירה ישראל לרצועה דרך המעברים 127 משאיות עם ציוד רפואי ומוצרי מזון בסיסיים, בזמן שעשרות רקטות ופצצות מרגמה נורו לשטח ישראל. גילרמן האשים שהמחבלים מבקשים להרוג כמה שיותר ישראלים ולחבל בכל סיכוי לדו קיום בין ישראל לפלסטינים.

 

"ההתקפה הוכיחה שוב שמטרת המחבלים מעזה היא לא רק לגרום לפגיעה בתשתית אזרחית, המאפשרת מראית עין של חיים נורמליים ברצועת עזה", כתב גילרמן. "ישראל רואה בחמאס האחראי המלא להתקפות הללו ולתוצאותיהן. המחבלים שתקפו את מסוף הדלק מנסים לחבל בכל מאמץ להשגת שלום והם פוגעים בחיים וברווחה של תושבי רצועת עזה".

 

מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, גינה הלילה את הפיגוע והביע דאגה מהסלמה באזור. לדבריו,"יש להכיר בזכותה של ישראל להגן על עצמה". יחד עם זאת, גינה באן את הפגיעה באזרחים פלסטינים בתקיפת צה"ל ברצועה לאחר הפיגוע, "יש להגן על כל האזרחים בעימות", אמר.


פורסם לראשונה 09/04/2008 21:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות הצלה בזירת הפיגוע
צילום: זאב טרכטמן
צילום: ירון ברנר
גילרמן. התקפת טרור מרושעת
צילום: ירון ברנר
מומלצים