שתף קטע נבחר

ברק עם הסטודנטים - אבל בלי פרס...

לשכת ברק הודיעה כי ברק צריך לקבל היום פרס מהתאחדות הסטודנטים על פועלו למענם, אלא שהסטודנטים לא ממש ידעו על מה מדובר. במפגש עמם הבטיח ראש הממשלה: בקרוב ההחלטה על שיעור ההפחתה בשכר הלימוד

אחרי שנפגש שלשום עם גימלאים, ואתמול עם ציבור עולים, בחר היום ראש הממשלה אהוד ברק קהל יעד נוסף לקמפיין הבחירות שלו - ציבור הסטודנטים. ברק הבטיח להם כי ועדת וינוגרד לקביעת שכר הלימוד תחליט "ממש בימים הקרובים" באיזה שיעור יופחת שכר הלימוד.
לקראת המפגש התרחשה גם תקרית מעט מביכה: לשכת ברק הפיצה ידיעה כי ראש הממשלה אמור לקבל הבוקר פרס מהתאחדות הסטודנטים "על פעולותיו למענם". אלא שהסטודנטים לא ממש ידעו על "פרס יקיר הסטודנטים". טקס כלל לא התקיים והסיבה, כפי שאמר יו"ר התאחדות הסטודנטים, גאי קלנר: "מדובר בטעות דברור של לשכת ברק".

פרס: אמתין עד אחרי ההצבעות בכנסת

בפגישה עם הסטודנטים נכח גם יו"ר מרצ, יוסי שריד, שר החינוך לשעבר, אותו מנסה ברק לקרב אליו, בעיקר כדי להרחיקו משמעון פרס, שעשוי להתמודד על ראשות הממשלה.
היום הודיע פרס למזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, כי יחליט אם להתמודד רק לאחר תוצאות ההצבעות היום בכנסת. כהן ניסה לשכנע את פרס שלא להתמודד לראשות הממשלה מול אהוד ברק.

מלגה עד מחצית משכר הלימוד

שריד נפגש עם ברק היום לדיון מדיני והמשיך איתו, על תקן שר חינוך לשעבר, לפגישה מצולמת ומסוקרת עם הסטודנטים. העילה הרשמית למסיבת העיתונאים שהתקיימה עם הסטודנטים היתה הצעת חוק שיזמה ח"כ קולט אביטל, שאמורה לעלות היום להצבעה בקריאה שנייה ושלישית. לפי ההצעה, סטודנטים שיתרמו 4 שעות שבועיות לפעילות חינוכית בקהילה, יהיו זכאים למלגה של לפחות מחצית משכר הלימוד.
ברק, המשמש גם כמ"מ שר החינוך, ניצל את הבמה כדי לבשר לסטודנטים שוועדת וינוגרד שמינה לפני כמה חודשים, תחליט ממש בימים הקרובים באיזה שיעור יופחת שכר הלימוד. "וידאנו שעמדת הממשלה היא זו שתקבע, עמדת שר האוצר ועמדתי אחידה - הורדה ממשית של שכר הלימוד כדי שהמגבלה של ההורים תוסר, והצעירים יוכלו להקדיש עצמם ללימודים ולא להתעסקות בג'ובים צדדיים וחלטורות", אמר ברק לסטודנטים ורמז שלא יתן לשר האוצר לטרפד לו את תגמול הסטודנטים מסיבות כלכליות. שריד אמר זאת מפורשות: "אם הושמעו בוועדת וינוגרד דעות אחרות מפי גורמים שאפשר להגדיר אותם ממשלתיים, דעו שהן לא מקובלות עלינו".

"אל תדאג, תמריצים לא חסר"

הסטודנטים הסכימו להצטלם עם ברק, אבל רצו גם תמורה עבור התמונה המשותפת. יו"ר אגודת הסטודנטים של בית ברל, עובד נור, הזכיר לברק: "אדוני רה"מ, לוועדה נותרו שלושה שבועות בלבד עד לסיומה, ועד עכשיו היא לא נגעה בדברים משמעותיים. אנו מקווים מאוד שהיא תגיש את מסקנותיה לפני הבחירות". ברק ענה לו: "אל תדאג, תמריצים לא חסר".
סטודנטים נוספים ביקשו להפנות שאלות לרה"מ אלא שברק הזדרז לעזוב את המקום, לא לפני שהספיק ללחוץ כמה ידיים נוספות.

"נקמה של בורג?"

ברק אמור היה לנאום בכנסת בעד הצעת החוק של קולט אביטל כבר לפני הצהריים, אלא שיו"ר הכנסת אברהם בורג הודיע לו שהדבר אינו אפשרי, והוא יאלץ לחכות עד 17:00. גורמים פוליטיים במפלגת העבודה טענו כי מדובר ב"נקמה קטנה" של בורג, אבל גורמים אחרים טענו שסיבת הדחייה היתה טכנית לחלוטין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : איי פי
ברק. מלגה עבור פעילות לקהילה
צילום : איי פי
גלי תיבון
שריד. ברק ניסה להרחיקו מפרס?
גלי תיבון
מומלצים